Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Za prvý mesiac som schudla 2,6 kila! Čo ma potešilo najviac a čo ma totálne zložilo do postele?

Zdieľať

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Čo robia štíhle dievčatá, ktoré nemusia nikdy chudnúť, INAK?

    Čo robiť v prípade ochorenia?

    Radí Zuzana Líšková, výživová poradkyňa

    Zuzana Lišková ma sprevádza počas mojej chudnúcej výzvy až do jari, ale zároveň s ňou vždy rozoberám nejakú všeobecnú tému, ktorá sa týka každej z nás... A zvlášť tých, ktorí chcú schudnúť.

    Zdroj: Zuzana Lišková

    Zuzana Lišková ma sprevádza počas mojej chudnúcej výzvy až do jari, ale zároveň s ňou vždy rozoberám nejakú všeobecnú tému, ktorá sa týka každej z nás... A zvlášť tých, ktorí chcú schudnúť.

    Pri chorobe myslite na to, že telo nie je v režime chudnutia, ale v režime regenerácie a boja proti infekcii. Preto dbajte na hydratáciu – pite veľa tekutín, hlavne vodu, bylinkové čaje, vývary, dbajte aj na minerály a elektrolyty, ak nejete, strácate sodík, draslík a iné dôležité látky. Pomôže štipka soli do vody, minerálky, vývar. Ak nemôžete prvé dni jesť, nič to, neskôr skúste polievky, vývary, rozvarenú ryžu, kaše, banán, jogurt. V tomto období nechudnete, ale ani veľmi nepriberiete, pretože telo má vyšší výdaj energie pre boj s chorobou.

    Zdroj: Ivana Adamcová

    Prvý mesiac bol úspešný, išla som do toho s vervou, a tak nečudo, že som schudla viac ako 2,5 kila. Pomáha mi pritom výživová poradkyňa Zuzana Lišková.

    Postupne, nie hneď naplno

    Po chorobe sa nevrátite hneď na 100 percent, ale idete krok za krokom. Telo je oslabené a treba mu dať čas. Začnite teda jemnými jedlami a postupne pridávajte proteíny (vajcia, mäso, tvaroh, strukoviny). Prvé tréningy by mali byť ľahké – prechádzky, strečing. Druhý týždeň po chorobe sa môžete vrátiť k silovejším tréningom a bežnému stravovaciemu režimu. Ak cítite slabosť, poľavte v cvičení. Doprajte si dostatok spánku aj oddychu. Telo je stále v regenerácii, nečakajte top výkony.

    Čo vaša psychika?

    Je normálne, že choroba vás „vyhodí“ z rovnováhy. Dôležité je nepanikáriť a nepovažovať to za prehru. Nevnímajte to ako zlyhanie, ale ako prestávku, po ktorej sa vraciate späť. Ak máte výčitky, že ste nejedli zdravo alebo necvičili, uvedomte si, že choroba spomalí  každého. Dôležité je začať znovu, nie sa trápiť tým, čo bolo.

    Vyberáme pre vás niečo PLUS

    Autor článku

    Ivana Adamcová

    vedúca tímu týždenníka Nový Čas pre ženy

    Na veci sa snažím pozerať vždy z tej lepšej strany, čo sa odráža aj v mojich článkoch. Preto príbehy plné ľudskosti, inšpiratívne ženy a veci medzi nebom a zemou, sú moja parketa. Vyspovedala som množstvo žien a mužov v Rozhovoroch nielen pre ženy naživo na našom Instagrame @novycasprezeny, ktoré si stále môžete pozrieť. Napísala som jednu knihu Vyvolený a Eva a pracujem na ďalšej. Rada posúvam veci dopredu, preto všetko nové vítam s otvorenou náručou.

    Reklama