Znie to priam neuveriteľne, no od prvej časti relácie Adely Vinczeovej Trochu inak ubehlo už desať rokov. Povedali by ste to? Ani nám sa to nezdá. Medzitým sa Adela stihla vydať, zmenila priezvisko a najnovšie sa spolu s manželom Viktorom tešia už aj z bábätka. Ostrieľaná moderátorka má na svojom konte viac ako 115 častí, v ktorých privítala viac než 330 hostí! A táto relácia rozhodne nekončí. Veď je ešte toľko inšpiratívnych ľudí, ktorých má blondínka v pláne vyspovedať. A vy to môžete sledovať každý druhý piatok večer na Dvojke.

A čo hovorí na úspešných desať rokov samotná moderátorka? "Trochu inak je krásna spoločná terapia pre divákov a aj mňa. Ak aj pre hostí, tak sa teším. V radostnej energii otvárame témy a príbehy, ktoré zjemňujú dušu a občas sa pri tom aj slušne nasmejeme. Som rada, že dávame priestor kvalitným a občas aj menej známym interpretom. Je to moderátorský dar a som zaň vďačná celému tímu okolo Dana Rabinu, režisérovi Riškovi Raimanovi , Braňovi Šantovi z RTVS , SND, ako aj našej aktuálnej charizmatickej scéne divadla L + S a predovšetkým všetkým divákom."

Adela Vinczeová
Zdroj: Instagram.com/@trochu_inak_s_adelou

Pri toľkých hosťoch, ktorí sa k Adele posadili, je možno náročné všetkých si pamätať, no predsa len sú mená, ktoré moderátorke utkveli v pamäti a svojím spôsobom ju nejako ovplyvnili či na ňu zapôsobili. "Silno na mňa zapôsobili ľudia, ktorí trochu oslobodzujú uvažovanie od toho, čo považujeme za jediné správne, alebo o čom si myslíme, že vieme ako to je a netreba si už otvárať horizonty. Preto ma fascinovala Sandra Giňová, ktorá je Rómka a pôsobí v osadách ako omama pomáhajúca rozvoju malých detí. Tým vytvárajú základ pre ich budúcnosť a tým pádom aj cestu von zo začarovaného kruhu. Určite na mňa silno zapôsobila transrodová žena Liberty Blake Simon. Lingvista Daniel Everett sa zas ako misionár v amazonskom pralese vrátil od domorodcov ako ateista a svetovo uznávaný vedec Bruce Lipton hovoril o epigenetike. Bolo by toho veľa, na týchto hostí som si len teraz námatkovo spomenula," povedala s úsmevom Adela.

Adela Vinczeová v novej šou Boli sme pri tom na Jednotke.
Zdroj: RTVS

Zábery z relácie nájdete v galérii.