Pamätáme si vás ako poslednú federálnu miss. Zmenilo vám to život?
– Úplne! Nasledovalo svetové finále Miss Universe na Filipínach, kde som vyhrala štvrté miesto, a už život šiel týmto smerom. Stala som sa národnou riaditeľkou Miss Universe a od roku 1999 organizujem národné finále Miss Universe Slovakia.

V čom vás súťaž potrápila?
– V ničom, naozaj. (Úsmev.) Najviac ma trápilo, ako to vysvetlím milánskej agentúre, lebo v tom čase som tam pôsobila ako modelka a „na tajnáša“ som odletela na Miss Československo. (Smiech.)

Odohral sa nejaký moment, na ktorý spomínate dodnes?
– Keď som v detvianskom kroji dotancovala s partnerom z Lúčnice, vtedy som myslela na pána Nosáľa a ďakovala, že mi toľko dal do života. A nikdy nezabudnem na moment, keď sa nám s ocinom stretli pohľady pri vyhlásení výsledkov, a na jeho neskutočnú radosť.

Zdroj: Miss Universe Slovakia

Po súťaži Miss ste sa stali pre mnohé dievčatá vzorom, inšpirovali sa aj vašou knihou. Vnímali ste to tak?
– Vtedy som si to veľmi neuvedomovala. Skôr rokmi, keď som odovzdávala skúsenosti dievčatám, ktoré sa prihlásili na súťaž. Mám pocit, že dnes ich inšpirujem ešte viac, lebo mi často píšu. (Úsmev.)

Keďže dnes vyberáte vy krásne ženy, ako sa zmenili kritériá v porovnaní s rokom 1993?
– Krásna žena je krásna, či v roku 1993, alebo 2022. Dnešné mladé ženy sú sebavedomé, vedia, čo chcú. Vedia, čo vo svete „letí“, majú informácie. To je zásadný rozdiel. Ale stále platí, že krásna žena je tá, ktorá krásu vyžaruje hlavne zvnútra.

Často o vás nájdeme články, že dnes vyzeráte lepšie, ako keď ste nosili korunku krásy. A je to pravda! Ako sa udržiavate fit?
– Ó, ďakujem. (Úsmev.) No viete, mám zodpovednosť voči ženám. Musím, ale hlavne chcem vyzerať k svetu, preto na sebe pracujem. Bez toho to nejde. Takže pohyb, šport, ktorý je mojou súčasťou. Stačí 40-minútová „rýchla“ prechádzka aspoň trikrát do týždňa. Milujem spinning, je to skvelé kardio a úžasné aj pre kondičku.

Zdroj: LÝDIA CZAKÓ

Máte aj nejaké kozmetické či skrášľovacie zásady a rituály?
– Vždy idem spať s čistou pleťou! To je naj zásada! Jasné, že používam rôzne séra, krémy určené na moju pleť. A nikdy nevynechám masáž. Masáž hlavne tváre a tela. To je ďalšia moja zásada.

Aký máte názor na dnešné estetické zákroky, ktoré sú takmer samozrejmosťou?
– Ako spomínate, áno, stali sa samozrejmosťou. Mne osobne estetické zákroky neprekážajú, naopak, ak majú žene dodať sebavedomie, tak prečo nie. Potom je už len otázkou, do akej miery. A hlavne, starnutie s gráciou nie je vôbec zlé. (Úsmev.)

A aký outfit vás najviac vystihuje, čo najradšej nosíte?
– Keď sa povie „Lakatoška“, tak sú to podpätky. Milujem ich! Sú mojou súčasťou. A môj štýl – ležérna elegancia, čierna farba, v lete telová. A doma – Paliho veľké tričko a trenky. (Smiech.)

O jej manželovi a deťoch sa dočítate na ďalšej strane...