Exmoderátor Michal Sabo sa už dlhšie snaží hlásať osvetu nielen, čo sa týka ekologickejšieho spôsobu životu, ale aj témy duševného zdravia. Sám s tým totiž má osobnú skúsenosť a nebojí sa o tom otvorene hovoriť aj napriek tomu, že je verejne známa osoba. A možno sa tak rozhodol práve preto, lebo ľudia ho poznajú, sledujú na Instagrame a práve jeho úprimná spoveď môže pomôcť niekomu ďalšiemu.

Už v júni 2020 priznal, že chodí na terapie. Bez obalu to priznal na sociálnej sieti. „Volám sa Michal a chodím na terapiu. Taká je pravda. Nechodievam na ňu už tak často, ako som chodieval kedysi, ale chodievam. Preventívne. Lebo aj zub, keď vám vyvŕtajú, tak tú plombu treba kontrolovať. Aj na STKčku s autom ideme pravidelne. Aj hodinky treba raz za čas nanovo nastaviť. A keď sa takto staráme o veci, je nepomerne dôležitejšie starať sa o seba. Nielen o fyzično, aj o mentálno," napísal vtedy k svojej fotke. Ako priznáva ďalej, za tento stav mohla nečakaná smrť otca. Nešlo len o traumu z jeho straty, Michal sa zľakol aj toho, že odrazu bol on hlava rodiny. Nemal istotu kariéry, cítil sa vyhorený a nešťastný.

Minulý rok v decembri bol hosťom v Teleráne pri príležitosti Dňa s Nadáciou Markíza, kde bolo cieľom zbierky získať čo najviac financí na podporu detského duševného zdravia. A tak neváhal, prišiel a pred kamerami opäť priznal, že v minulosti bojoval s depresiami a psychickými problémami. „U mňa to bola súhra rôznych okolností, ktoré akcelerovali tú situáciu. Jednak to bola strata blízkeho - môjho otca, ale potom tam bola aj jedna nehoda, takmer tragická z postraumatického šoku a s neriešením tej situácie sa to nabaľovalo. Keď sa teraz spätne pozriem na to, ako som sa správal, ako som fungoval, čo som riešil, tak tam všetky príznaky, ktoré depresia vykazuje, tak to tam bolo. A nikto mi to do očí nepovedal. Ani ja som si to nechcel priznať. Až potom, zrazu som si uvedomil, že nespoznávam sám seba v niektorých situáciách,“ prekvapil Sabo v priamom prenose, ktorý priznal, že zrkadlo mu napokon nastavili nabližší. 

Napokon sa teda rozhodol vyhľadať odbornú pomoc a v televízii vtedy povedal aj to, že k nej stále raz mesačne chodieva. Síce v júni tohto roku skončil s moderátorskym chlebíčkom v rádiu, ostal verný svojmu "poslaniu" šírenia osvety dôležitých tém. Inšpiráciu čerpá v každodennom živote a inak to nebolo ani teraz. Zverejnil post, kde hovorí o tom, ako počas prechádzky okolo materskej školy počul učiteľku ako zvrieskla na asi trojročné dievčatko „Natala, si normálna?" a dôvodom malo byť podľa neho len to, že si dievčatko sadlo na zem.