„Pikošky“ o Chart Show:

● Reláciu môžete sledovať už viac ako päť rokov na televízii Markíza.

● Za ten čas odvysielala viac ako 100 epizód a  takmer 1 500 piesní.

● Na výrobe pracuje 78-členný tím vrátane členov produkcie, kameramanov, osvetľovačov, zvukárov, technikov a mnohých ďalších.

● V publiku sedí pri nakrúcaní 180-členný komparz.

● Nakrúcanie jedného dielu trvá väčšinou štyri až päť hodín, ktoré zahŕňajú aj zvukové skúšky hudobných interpretov či prestavby štúdia na zábavné hry.

 

● Pred každou časťou je porada moderátorky Adely s hudobným expertom a dramaturgom relácie Jurajom Čurným, kreatívnou producentkou Dominikou Jaškovou a režisérom Samom Jaškom. Spolu si prejdú hlavné body danej epizódy, témy rozhovorov aj hry, ktoré ich počas relácie čakajú.

● Režisér sa počas prestávok pohybuje aj na pódiu, väčšinou je však so svojím tímom strihačov, audio- či videoinžinierov v prenosovom voze a riadi celé nakrúcanie. S moderátorkou je celý čas v spojení prostredníctvom odpočúvacieho zariadenia.

● Doteraz sa na Chart Show zúčastnilo takmer 400 hostí, vypilo sa viac ako 15 000 káv a zjedlo takmer 8 000 chlebíčkov.

● Najčastejšie sa na gauči v štúdiu objavil herec a spevák Filip Tůma či spevák Mário „Kuly“ Kollár. Hostí do štúdia vyberá kreatívna producentka Dominika Jašková s Adelou. Nezáleží na tom, koľko toho vedia o hudbe, ale ako medzi sebou vedia komunikovať.

● Zábavné hry, ktoré vždy bývajú súčasťou Chart Show, sa prispôsobujú nielen téme, ale aj konkrétnym hosťom, aby ich diváci mohli vidieť v nečakaných polohách.

● Medzi najúspešnejších slovenských interpretov patria skupiny Elán, Horkýže Slíže či speváci Richard Müller a Meky Žbirka.

● Zo zahraničných umelcov sa v rebríčkoch najviac vyskytli tie najpopulárnejšie hviezdy všetkých čias – Michael Jackson, Queen, Madonna či Beatles.

● Čas, za ktorý rebríček vznikne, je rôzny. Niekedy je jasný už po pár dňoch, niekedy tú najoptimálnejšiu podobu hľadajú aj niekoľko týždňov. V praxi to prebieha tak, že hudobný expert Juraj Čurný najprv zoskupí približne 30 skladieb a pošle ich dramaturgii, ktorá z nich vyberie.

Dala do toho všetko! Pred publikom spievala a tancovala aj moderátorka Adela.
Zdroj: TV MARKÍZA