Výchovné metódy kráľovského páru: TOTO sa ani doma za žiadnu cenu NESMIE a TREST?! Och...
6. 3. 2024, 20:00 (aktualizované: 31. 5. 2024, 7:26)

Zdroj: Chris Jackson
Malí následníci trónu to ani doma nemajú jednoduché. Toto si na nich vymysleli ich kráľovskí rodičia...
Zdroj: GETTY IMAGES
Zdroj: instagram @princeandprincessofwales
Zdroj: TASR
Galéria k článku

Tri deti princa Williama a jeho manželky Kate, George, Charlotte a Louis sa narodili nie so striebornou, ale rovno so zlatou lyžičkou v puse a na "normálne" detstvo ako priami následníci trónu môžu zabudnúť. Aj keď ich rodičia milujú a urobia pre nich možné aj nemožné, bezchybná výchova je nutnosť. Čo si kráľovské deťúrence doma nesmú dovoliť a čo sa stane, keď to porušia? Hold Kate má všetko pevne v rukách...
Aj keď si deti nasledovníka trónu užívajú značne voľnejšiu výchovu ako to bolo u kráľovských detí v minulosti, i tak je disciplína u nich veľkou témou a niektoré "prešľapy" sa jednoducho neprepáčia. Kráľovsky potomkovia musia poslúchať omnoho viac ako povedzme bežný "smrteľníci".
Ako uvádza The Sun, zdroj z blízkeho okolia rodiny prezradil, že existuje vec, ktorá je v rodine Kate a Williama striktne zakázaná: "Krik neprichádza do úvahy. Keď deti len náznakom zvýšia hlas jeden na druhého, vezmú si ich rodičia stranou."
Anketa
Ako napomínate svoje deti, keď neposlúchajú?
- Nakričím na nich.16%
- Dostanú po zadku.4%
- Snažím sa im dohovoriť.56%
- Zatrhnem im mobil, TV či počítač.20%
- Zavriem ich do izby, nech premýšľajú.4%
Hlasovanie bolo ukončené
Kate aj William sú však prívržencami takzvanej rešpektujúcej výchovy a teda malým princiatkam nehrozí, že by ich postavili do kúta. Nie, nie. Oni si ich posadia na takzvaný "rozprávací" gauč a tam celú situáciu s nimi v kľude preberú. "Kate alebo William ich odvedú z miesta hádky a v kľude sa s nimi pozhovárajú. Vysvetlia im čo sa deje, naznačia následky, ale nikdy na nich nekričia," tvrdí spomínaný zdroj.
Zdroj: Getty Images
Princ William v jednej chvíli vyzeral, akoby Georgea napomínal.
Zákaz zvyšovania hlasu sa totižto netýka len detí ale aj rodičov. "Ide o to, že namiesto toho, aby deti ostali sami so svojimi myšlienkami a pocitmi, majú k dispozícii rodičov, ktorí to s nimi preberú," vysvetlil informátor. A to sa nám zdá vcelku dobrý prístup, nemyslíte?