12 dôvodov, prečo žiadny muž nebude ako ON

1. Je drzý a sebaistý. Annu na začiatku strašne rozzúrilo, keď ju Gilbert nazval "Ryšavkou". Vtedy ešte nevedela, že sebavedomie je sexi.

2. Je vytrvalý. Počas celej prvej knižky sa neúnavne snažil získať Anninu pozornosť, aj keď ho opakovane (a veľmi chladno) odmietala. (Prečo, Anna?!)

3. Je hrdinský. Zachráni Annu pred utopením, keď recituje svoju obľúbenú báseň a do člna jej natečie voda. (Taká hanba, Anna!)

4. Nielenže je veľmi múdry, ale zároveň rešpektuje Anninu inteligenciu. Obaja súťažia o štipendiá a prvé miesto v triede.

5. Je nesebecký a obetavý. Keď Matej zomrie, Gilbert sa obetuje a ponúkne Anne svoju pozíciu učiteľa v Avonlea, aby mohla zostať doma s Marillou. (A Anna mu po sto rokoch konečne odpustí, že sa vysmieval z jej ryšavých vlasov).

6. Je trpezlivý. Dokonca aj počas štúdia na vysokej škole, kedy sa Anna správa nemožne a odmieta si uvedomiť, že je do neho zaľúbená. Stále čaká na svojho vysnívaného, sexi romantického hrdinu a nevníma, ako veľmi a ako zúfalo ju Gilbert miluje.

Ako vyzerá Anna zo Zeleného domu dnes? Pozrite si jej aktuálne fotky v galérii.

Gilbert Blythe bol prvou láskou mnohých dievčat, ktoré milovali príbehy o Anne zo Zeleného domu.
Gilbert Blythe bol prvou láskou mnohých dievčat, ktoré milovali príbehy o Anne zo Zeleného domu.
Zdroj: Youtube