Tento malý pomocník skvele dokáže odstrániť prach, vlasy, lupiny aj chlpy domácich maznáčikov z oblečenia. Napadlo vám ale niekedy, že sa dá využiť aj inak? Prinášame vám pár osvedčených tipov, ktoré určite skôr alebo neskôr oceníte.

Odstráni prach zo závesov a tienidiel

Závesy sú doslova lapačmi prachu, ktorý nám môže spôsobiť veľa nepríjemností. Od tých zdravotných až po fakt, že rozvírený prach z nich sa pri každom zatiahnutí a roztiahnutí usadzuje na utretom nábytku a prirába nám tak ďalšiu prácu. Žiaľ ich ale príliš často neperieme alebo nenosíme do čistiarne. Riešením je prejsť ich čas od času čistiacim valčekom, ktorý na seba usadený prach nabalí. Rovnakým spôsobom môžete prachu zbaviť aj tienidlá, ktoré sa do práčky ani hodiť nedajú.

Jedna belasá stena, veselé farebné závesy, orchidea v drevenom kvetináči na stole a do strohého moderného interiéru zavíta máj.
Jedna belasá stena, veselé farebné závesy, orchidea v drevenom kvetináči na stole a do strohého moderného interiéru zavíta máj.
Zdroj: Profimedia.sk

Je neoceniteľný pri upratovaní auta

Nielen váš byt a kabelka, ale aj auto potrebuje čas od času dôkladné upratovanie zvnútra. Zvlášť ak vozíte deti. Tie totiž dokážu premeniť vnútro vozidla na malé smetisko. Málokto z nás si ale môže dovoliť použiť klasický vysávač. A ten malý akumulátorový väčšina z nás nevlastní. Navyše často nie je ani príliš výkonný. Aj v tomto prípade je najlepším riešením použitie čistiaceho valčeka. Vďaka nemu sa zbavíte nielen prachu a omrviniek, ale tiež psích chlpov a iných nečistôt. Navyše je malý a kompaktný, a tak sa dostanete aj do tých najskrytejších zákutí, ktorých je v interiéri auta neúrekom.

Vyčistí strop nielen v kuchyni

Na strope v kuchyni sa v priebehu času usadzuje veľká kopa nečistôt a mastnoty. Keď je navyše štruktúrovaný, lemovaný napríklad ozdobnými lištami, je to ešte oveľa výraznejšie. Všetkých tých nečistôt sa ale ľahko zbavíte s pomocou čistiaceho valčeka. Nemusíte ani liezť po rebríku, stačí, keď ho prirobíte na nejakú dlhšiu násadu a všetky plochy s ním dôkladne prejdete. Túto pomôcku môžete samozrejme využiť aj v ďalších izbách, kde vás trápia napríklad drobné pavučiny v rohu.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

Zbaví vás zvyškov črepov

Čas od času sa nám alebo deťom doma podarí niečo rozbiť. Z vlhkej ruky nám vykĺzne pohárik, hrnček, tanierik alebo napríklad zavárací pohár. Veľkých črepov sa zbavíme ľahko. Stačí ich zamiesť na lopatku a vyhodiť do odpadkov. Drobné ostré čriepky nám ale môžu spôsobiť veľa nepríjemností. Zapichnú sa do chodidla raz dva. Riziko môžete znížiť tak, že podlahu dôkladne niekoľkokrát prejdete čistiacim valčekom, ktorý na seba prichytí aj tie najmenšie črepiny.

Očistí múr pred maľovaním

Ak doma či na chalupe maľujete svojpomocne, čistiaci valček tiež oceníte. Pomôže vám totiž zbaviť múry prachu z brúsenia zasádrovaných dier, zbrúsených nerovností i rôznych chĺpkov, ktoré sa na stene mohli usadiť.

Čo ukrývajú ženy v kabelke?
Čo ukrývajú ženy v kabelke?
Zdroj: Shutterstock

Pomôže vám upratať kabelku

Bez kabelky by sa asi žiadna žena nezaobišla. Máme v nej všetko potrebné, a často aj to nepotrebné. Používame ju ako kozmetickú taštičku aj nákupnú tašku. A aj keď jej obsah čas od času preberieme, na dne sa obvykle hromadia omrvinky a rôzne nečistoty. Tých sa najlepšie zbavíme práve použitím čistiaceho valčeka, ktorý všetko dokonale vychytá.