Určite ich máte doma plné vrece a asi vás neprekvapí, že problém nepárnych ponožiek riešia ženy na celom svete. Zabudnime na záhadami opradený fakt, že jedna ponožka z páru skrátka vždy nejako zmizne, a zamerajme sa na to, čo si so zvyšnými ponožkami počať. Ponúkame vám 6 super tipov, ako zvyšné ponožky ešte využiť.

Najlepšia prachovka

Čo si budeme nahovárať, nič nie je citlivejšie ako vaše ruky. Navlečené v starej froté ponožke sa tak premenia na extrémne citlivú a tiež flexibilnú prachovku, ktorá sa dostane do všetkých škár a záhybov. Mimochodom, niet  lepšieho pomocníka na čistenie listov izbových rastlín.

Dajte starým alebo nepárnym ponožkám ešte šancu.
Dajte starým alebo nepárnym ponožkám ešte šancu.
Zdroj: Shutterstock

Lapače pachu do skríň

Stačí do ponožky nasypať pár zrniek kávy a zavesiť do skrine alebo zauzliť a strčiť do šuplíka. Ak má váš partner problémy s nevábne voňajúcimi chodidlami, skúste mu taký "kávovú" zvyšnú ponožku pridať do šuplíka s ostatnými párovými ponožkami. Tie potom nasiaknu kávou a budú k pachom odolnejšie.

Leštičky na okná

Naše babičky používali na leštenie okien staré noviny. S ohľadom na postupujúcu digitalizáciu spravodajstva sa však papierové noviny stávajú v domácnostiach nedostatkovým tovarom. Siahnite po opustenej single ponožke a vaše okná sa budú dokonale lesknúť.

Dajte starým alebo nepárnym ponožkám ešte šancu.
Dajte starým alebo nepárnym ponožkám ešte šancu.
Zdroj: Archív

Ochrancovia vašej podlahy

Vyzerá to trochu smiešne, ale ak máte vo zvyku doma neustále posúvať stôl či kresla, skúste na nohy nábytku navliecť staré ponožky. A ak nie ste taká uletená domácnosť, aby vám nábytok bežne zdobili ponožkové návleky, určite ich oceníte pri prestavovaní nábytku či sťahovaní.

Vrecká na topánky

Predovšetkým veľké pánske ponožky sú skvelé ako vrecúška na topánky. Vaše balerínky ochránia proti odreniu v skrinke na topánky, hodia sa aj na cestách, keď potrebujete topánky v kufri oddeliť od oblečenia. A prípade detských topánok zmestíte do jednej ponožky poriadneho chlapa aj celý pár tenisiek.

ilustračná fotografia
ilustračná fotografia
Zdroj: shutterstock

Vymetače pavučín

Niet lepšieho pomocníka na vymetanie pavučín ako je ponožka navlečená na zmeták. Prečo? Bežný zmeták totiž býva špinavý, a navyše na ňom pavučiny nezostávajú. Ponožka ochráni vaše steny a pavučiny vymetie. A hlavne ju potom nemusíte čistiť. Proste ju zo zmetákavyzlečiete a vyhodíte.