S blížiacou sa zimou sa do našich príbytkov čoraz častejšie sťahujú aj neželaní obyvatelia. Reč je o hmyze či nie príliš obľúbených pavúkoch. Často si ich dlhý čas ani nevšimnete, no potom príde moment prekvapenia a vy by ste sa najradšej dali rovno na útek. Pokiaľ už nechcete riskovať, že sa raz ráno zobudíde a nad hlavou vám bude visieť naočakávaný hosť, máme pre vás jednu šikovnú radu. 

Aj proti pavúkom sa dá účinne bojovať.
Aj proti pavúkom sa dá účinne bojovať.
Zdroj: Shutterstock

Prišla na ňu vynaliezavá žena, ktorá sa rozhodla so svojím úžasným nápadom podeliť na internete. Jej trik je lacný, účinný a zvládne ho naozaj každý. Dáma tvrdí, že zistila, že pavúky neznášajú vôňu mäty a idú z nej priam zošalieť. Čo teda vymyslela?

Zobrala pár kúskov mäty, ktoré mala doma a zmiešala ich s antibakteriálnym sprejom, ktorý tiež našla medzi svojimi domácimi zásobami. Mätu nasekala na drobé kúsky, zmiešala ju s trochou vody a pridala ju do čističa. Potom ním vystriekala okolie okien a dverí a okamžite videla, ako sa pavúky pred touto zmesou okamžite rozbehli preč. 

V boji proti pavúkom vám pomôže mäta.
V boji proti pavúkom vám pomôže mäta.
Zdroj: Shutterstock

Niektorí ľudia používajú v boji s osemnohými škodcami aj mätový esenciálny olej, no táto pani sa vynašla skutočne famózne. Ľudia boli z jej nápadu nadšení a okamžite reagovali, že pri najbližšom nákupe si rozhodne zakúpia mätu tiež. Čo poviete? Dáte jej šancu aj vy?