Slávnostný servis

Investícia do kvalitného porcelánového servisu sa určite vyplatí. Vydrží vám dlhé roky a môže sa stať pekným dedičstvom pre deti. Každé Vianoce budú spomínať na sviatky prežité s vami, hoci už s nimi nebudete. Okrem toho je porcelán určený na špeciálne sviatočné chvíle a stolovaniu dodá výnimočnú atmosféru.

Jemná elegancia a prírodné motívy sú hitom sezóny.
Zdroj: Bella Rose

Oblečte aj príbor

Ak sa trocha pohráte so slávnostným príborom, určite neoľutujete. Stačí naozaj málo a celé prestieranie vyzdvihnete na inú úroveň. Zadovážte si pekné bavlnené obrúsky a drobné ozdoby. Poslúžiť môžu napríklad perníčky alebo voňavé korenie, ktoré zviažete spolu s príborom ozdobnou stužkou alebo špagátikom, a výsledok bude naozaj čarovný. A to najmä pri čisto bielom servise. 

Ozdobte aj tanier a príbor.
Zdroj: Shutterstock
Krásne prestieranie umocní sviatočnú atmosféru.
Zdroj: Westwing

Stolujeme na Vianoce

Tento rok sú trendom sýte kombinácie bordovej, smaragdovej a zlatej, ale aj prírodné odtiene béžovej a sivej v spojení s čiernou. Takúto kombináciu zdokonalia prírodné motívy, ako sú šišky, mach, ihličie, a výsledný efekt bude stáť za to. Rovnako je v kurze slávnostná kombinácia bielej, sivej a striebornej. V tom prípade na stole nesmie chýbať
krištáľ.

Prírodné dekorácie nájdete v lese.
Zdroj: Westwing

Pekne a lacno

Vianoce dokážu urobiť prievan v peňaženke. A tak sa ako správne gazdinky snažíme ušetriť, kde sa len dá. Namiesto drahého vyšívaného obrusu použite biely a ozdobte ho vianočným behúňom alebo pásmi širokých stúh. Na ozdobu využite napríklad šišky z lesa, pekné konáriky, oriešky v škrupinke, ale aj napečené vianočné pečivo, ktoré bude rozvoniavať. Nezabúdajte ani na papierové vianočné vločky, ktoré ste ešte ako deti vystrihovali v škôlke. Dajú sa z nich vyčarovať hotové divy.

Stolovanie nemusí byť drahou záležitosťou.
Zdroj: Shutterstock