Dym má zaháňať negatívne vibrácie a tým môžete obnoviť harmóniu v priestoroch, kde sa zdržiavate.

Kedy to robiť?

Nový rok je ako stvorený na nové rituály.
Zdroj: Shutterstock

Mnohí vydymujú svoje priestory pri určitých príležitostiach. Napríklad keď vás zastihla v spálni nočná mora, tak si ráno očistite priestor od zlého, ale aj po sťahovaní do nového domu či bytu, po chorobe, upratovaní či odlúčení. No a, samozrejme, v novom roku. Je to ideálny začiatok, nielen symbolický. Môžete tým niečo uzavrieť a začať nové veci.

Kde a ako?

Negatívna energia sa sústredí v rohoch, preto práve tie sú kľúčové.
Zdroj: Shutterstock

Môžete vydymovať všetky miestnosti podľa potreby, ale všeobecne platí, že negatívna energia sa hromadí v rohoch. Postup je jednoduchý, pomaly prechádzajte miestnosťami so zapáleným zväzkom byliniek, ktoré si viete kúpiť či objednať na internete, a myslite na to, že sa tým zbavujete negatívnej energie. Nakoniec môžete aj otvoriť okno a predstavovať si, ako ste všetko zlo poslali von.

Vyrobte si vlastné

Pokojne si môžete vydymovadlo vyrobiť aj samy, z byliniek, ktoré máte rady.
Zdroj: Shutterstock

Potrebujete na to suché bylinky, ako je šalvia a rozmarín, môžete pridať aj kvety ako levanduľu alebo listy ruže. Potom všetky bylinky spolu vytvarujte do rovnomerného zväzku, použite priadzu, bavlnenú nitku, aby ste ich zviazali, a hotovo! Samozrejme, dávajte pozor pri samotnom vydymovaní, aby sa vám niečo nechytilo.

Dymová bytosť pre inšpiráciu

Zuzka Mališová, ktorá sa zaoberá práve kadidlami, nám fotografie dymových bytostí, ktoré vznikajú práve pri odstraňovaní negatívnej energie. Fotografie jej vydymovadiel sú zobrazené zrkadlovo a vyzerajú čarovne. No povedzte?

Dymová bytosť.
Zdroj: Zuzana Mališová
Dymová bytosť v zrkadlovej podobe vyzerá čarovne.
Zdroj: Zuzana Melišová