Barborka

Hravá duša
Zdroj: archív B.B.
  • Rada maľuje a číta knihy.
  • K záľubám patrí behanie.
  • Je pestrá ako dúha, preto sa nevie len tak charakterizovať.

Barborka vraví, že pred materstvom spievala v pop­rockovej kapele Borra. V tomto období spoznala ľudí z hudobnej sféry. „Keď som otehotnela, prestala som spievať pop-rock, keďže nebolo vhodné chodiť s bruškom po baroch či festivaloch. Keď mal môj syn približne pol roka, oslovila ma Kristína Tráčová, manažérka, textárka a producentka, ktorá ma poznala vďaka vyššie spomínanej kapele Borra. Hľadala tvár a interpreta detského projektu. Povedala som si, že prečo nie, k deťom mám blízko, keďže som povolaním učiteľka v škôlke,“ spomína.

S kamarátkou
Zdroj: archív B.B.

Píšu jej rodičia

Podľa jej slov všetko akosi do seba zapadalo. „Potom sme nahrali pár pesničiek, našli vhodné meno – Dúhalka. Na záver zostalo už len vymyslieť kostým.“ A čím je pre mamičku malého chlapca táto tvorba výnimočná? „Deti sú veľmi vďačné, sú skromné a stačí im málo k radosti. Napĺňa ma pocit, že deti robím šťastnými. Baví ma, keď nám rodičia píšu, ako im našimi skladbami a videami pomáhame – či už stihnú navariť, alebo dokonca deti rehabilitujú pri našich piesňach. Je to obrovsky potešujúca spätná väzba. Som vďačná, že tým aj pomáhame a vážim si každého fanúšika.“

Venovať sa deťom je jej prirodzené, lebo je učiteľkou v materskej škole.
Zdroj: archív B.B.

Vidí, že to má zmysel

Barborka mi prezrádza, že ju najviac podporuje, samozrejme, rodina, synček a manžel. Sama vraví, že reakcie na jej tvorbu sú neskutočné. „Samozrejme, že nás posúvajú pozitívne ohlasy ďalej, lebo vidíme, že to má zmysel.“ Zároveň vraví, že inšpiráciu berie najmä od samotných detí. „Keďže s deťmi robím, trošku mám prehľad, čo majú rady a čo ich možno treba naučiť,“ vysvetľuje.

Synček sem-tam na mamu žiarli aj sa chváli.
Zdroj: archív B.B.

Učenie spevom

Dúhalka alias Barborka sa snaží piesňami deti aj niečo naučiť. „Charakteristické je, že sa snažíme prostredníctvom hudby pôsobiť na deti edukačne, koncerty sú interaktívne, nie je to typické detské hudobné predstavenie, kde deti iba počúvajú, snažíme sa deti zabaviť a zároveň ich niečo na­učiť.“ Vraví, že táto práca ju napĺňa obrovskou radosťou. „Spätná väzba od rodičov a detí je neskutočná, veľmi nás to napĺňa,“ opakuje Barborka s radosťou.

Čierne kožené oblečenie vymenila za farebné.
Zdroj: archív B.B.

Synček sem-tam žiarli

Jej synček Adamko už vníma popularitu svojej mamy. „Keď bol mladší, neuvedomoval si to, bral to normálne, že vidí svoju maminu v televízii. Čím je však starší, uvedomuje si to, občas aj zažiarli, ale je hrdý na to, že jeho mamina je Dúhalka, a často sa tým aj chváli.“ Na záver má aj vtipnú príhodu. „Niekoľkokrát už trval na tom, aby som povedala na koncerte, že mám syna Adamka,“ smeje sa mama a detská speváčka v jednom.