Vždy som si myslela, že niečo také sa môže stať len v detektívnych románoch. Napokon som si jeden takýto príbeh prežila aj ja sama. Bohužiaľ, od dokonalého života v knihách to malo rozhodne ďaleko.

Mala som len 18 rokov, keď som sa dala dokopy s Máriom. Bola som mladá a ešte celkom naivná. Láska bola od toho momentu pre mňa na prvom mieste. Môj chlapec bol o čosi starší odo mňa a pracoval ako šéfkuchár v jednom miestnom podniku. Bolo mi s ním veľmi príjemne a vtedy som si myslela, že práve on bude mojou spriaznenou dušou už do konca života.

Bol mojou spriaznenou dušou.
Bol mojou spriaznenou dušou.
Zdroj: Shutterstock

Bohužiaľ, v jednom momente sa veci začali hýbať nesprávnym smerom. Mário stratil prácu a spýtal sa ma, či by som mu nepožičala nejaké peniaze, aby mal na chvíľu z čoho žiť. Neskôr mi časť z nich vrátil, no napokon sme sa nečakane rozišli a on mi odmietol vyplatiť zvyšok. Aby toho nebolo málo, prestal mi odpovedať na správy a z veľkej lásky sa razom vykľul veľký hnev. 

Bola som presvedčená, že som sa zaplietla s obrovským klamárom, až pokým som raz dostala telefonát, ktorý všetko zmenil. Ozvala sa mi Máriova mama, ktorá mi oznámila, že môj bývalý priateľ je mŕtvy. Najskôr som bola v šoku, ale postupne som sa s tým vyrovnala. Predsa len sme sa už nejaký čas nestretávali, no bolo mi ho aj tak neskutočne ľúto.

Najskôr som nedokázala uveriť, že je nadobro preč.
Najskôr som nedokázala uveriť, že je nadobro preč.
Zdroj: Shutterstock

Dva roky od tohto príšerného incidentu sa mi však minulosť prišla vysmiať priamo do tváre. Potulovala som sa s kamoškou po meste a rozhodli sme sa zavítať do jednej reštaurácie. A tam som zažila hotový šok. Uvidela som tam totiž obsluhovať svojho údajne mŕtveho priateľa. Vyrobila som mu neskutočnú scénu a kým sa zmohol na jediné slovo, zamestnanci ma stihli vyhodiť z podniku. Zavolala som naňho dokonca políciu, no tí mi povedala, že ide o tvrdenie voči tvrdeniu a nateraz s tým nevedia nič urobiť. Bola som doslova s nervami v koncoch.

Ich stretnutie bolo skutočne emotívne.
Ich stretnutie bolo skutočne emotívne.
Zdroj: SHUTTERSTOCK

Ešte v ten večer sa mi opäť ozvala jeho mama a začala na mňa kričať za to, že kvôli mne vyhodili jej syna z práce. Doteraz nechápem, o čo tým dvom vlastne išlo a nedokážem sa cez to preniesť. Najradšej by som sa s mojím bývalým o všetkom rozumne pozhovárala. Nateraz však zostávam plná nezodpovedaných otázok.