Rodina Williamsa sa dohádala pre dom, aj želanie Diany napadli a Sinatra to vyriešil ako kráľ!
29. 1. 2024, 12:30 (aktualizované: 31. 5. 2024, 7:25)

Zdroj: koláž gettyimages
Manželka a deti herca a komika Robina Williamsa, ktorý zomrel v roku 2014, sa sporili o majetok veľmi dlho. A ani vôľa princeznej Diany sa neakceptovala. Zato legendárny spevák Frank Sinatra to vyriešil veľmi šikovne. Vydedil každého, kto by závet napadol.

Zdroj: Instagram.com/@hafsanur.sancaktutan
Robin Williams zanechal majetok v hodnote 100 miliónov dolárov trom deťom a dom manželke, ktorý po jej smrti zdedia deti. Nejasné však bolo, čo s vecami v jeho dome. Manželka tvrdila, že sú jej a deti tiež.
Zdroj: Gregg DeGuire/gettyimages
Robin Williams s rodinou pred rokmi. Dnes sú dospelí a včase jeho smrti sa manželka nevedela dohodnúť s deťmi ohľadom veci v dome.
Princezná Diana chcela jednu štvrtinu venovať svojim krstným deťom, čo by bolo asi sto tisíc libier, ale jej prianie bolo napadnuté a krstniatka vyšli naprázdno.
Zdroj: Tim Graham/gettyimages
Diana, princezná z Wallesu, si priala dať časť majetku ak krstným deťom, no nie všetkým sa to pozdávalo.
Najpredávanejší umelec na svete Frank Sinatra zomrel v roku 1998 a keďže sa oženil štyrikrát a mal majetok v hodnote viac ako 100 miliónov dolárov, zakomponoval do závetu formulku, že ak niekto napadne jeho závet, bude automaticky vydedený. Šikovné, však?
Zdroj: Rick Diamond/gettyimages
Frank Sinatra svoj závet vyriešil perfektne!
Opýtali sme sa: Napadli by ste záver, ak by vás vynechali?
Zdroj: shutterstock
Mirka by záver nenapadla, lebo neznáša konflikty, takže by súhlasila, aby minimalizovala hádky medzi pozostalými.
NIE, povedala Mirka: „Dôležitejšia je úcta k poslednej vôli a dodržanie želania“
Ak si predstavím, že by moji rodičia pripravili závet, pre mňa by bol nenapadnuteľný. Aj keby som mala pocit znevýhodnenia. Totiž pre mňa by bola dôležitejšia úcta k poslednej vôli, ktorá je predsa želaním rodičov. Považovala by som za dôležité dodržať ich rozhodnutia a rešpektovať priania vzhľadom na rozdelenie majetku. Hlavne, ak by si dali námahu spísať poslednú vôľu, tak o to viac by som ich rozhodnutie rešpektovala. Veď nech už by to bolo akokoľvek, je to výraz osobných hodnôt a preferencií zosnulého. Navyše neznášam konflikty, takže aj to, že by som súhlasila, by minimalizovalo hádky medzi pozostalými. Ak by bol závet vyslovene proti mne, snažila by som sa porozumieť pohľadu rodičov na dedičstvo prijať ho s úctou k ich životu a hodnotám. Mám jedno dedičské konanie za sebou, po otcovi, s mamou aj súrodencami sme sa vedeli rýchlo dohodnúť. Nerozdelilo nás to, skôr naopak, spojilo.
Zdroj: shutterstock
Závet by som napadla aj vtedy, ak by tam boli nejaké nejednoznačné formulácie, odkazy, ktoré by mohli viesť ku konfliktom medzi dedičmi.
ÁNO, povedala Renáta: „Ak by bol nespravodlivý či zmanipulovaný“
Je to ťažká téma, lebo to, čo sa jednému zdá spravodlivé, druhému pripadá zlé. Aj tak si však myslím, že aj závet, teda posledná vôľa zosnulého, je napadnuteľná, ak dedičstvo nie je rozdelené spravodlivo. Podľa mňa preferovanie jedného dediča na úkor ostatných bez primeraného zdôvodnenia je problém. Závet by som napadla aj vtedy, ak by tam boli nejaké nejednoznačné formulácie, odkazy, ktoré by mohli viesť ku konfliktom medzi dedičmi. Taktiež v prípade, ak by sa ukázalo, že rozhodnutie o dedičstve nebolo v súlade so zákonom alebo že bol závet zostavený pod vplyvom nátlaku či neobjektívnych faktorov. Určite by som bola proti závetu, keď by som cítila, že jeho obsah neodráža spravodlivé rozdelenie majetku medzi všetkých dedičov. V prípade, že by som sa ocitla v situácii, keď by som považovala závet za nespravodlivý, zmanipulovaný alebo neadekvátny, môj postoj by bol jasný.