Maroš bol skvelý chlap. Vyrazili sme naším autom na svadobnú dovolenku do Talianska. Veľmi sme sa tešili. Dva týždne pobytu, ktoré sme tam prežili, boli prenádherné. Šťastní sme sa autom vracali domov a cesta nám krásne ubiehala, až nám zrazu zo zákruty do pruhu vletel kamión. Pamätám si ešte náraz a potom už len dlhé ticho a tmu. Prebrala som sa až v nemocnici. Sedel pri mne Maroš. Bol celý uplakaný. Keď zbadal, že som sa prebrala, začal ďakovať Bohu. Bál sa, že sa to už nestane. Porozprával mi o zrážke. On vyviazol len so zlomeninou nohy a ruky a bol celý dotlčený, ale inak v poriadku.

Museli mi amputovať nohu

Lenže ja som sa dozvedela krutú pravdu – museli mi amputovať ľavú nohu. Myslela som, že je to hádam zlý sen, ale bola to pravda. Moja noha sa totiž v aute tak zakliesnila, že inak to nešlo. Kričala som, nadávala i plakala. Všetko však bolo márne. Bola to krutá realita a ja som sa musela naučiť s ňou žiť. Prvé mesiace to mal Maroš so mnou naozaj veľmi ťažké, čudujem sa, že ma vtedy neopustil. Chcela som od manžela, aby si našiel zdravú ženu, no on mi stále tvrdil, že ma miluje a som preňho jediná a tá najlepšia a že s hendikepom sa dá žiť skoro plnohodnotný život. Bol mi veľkou oporou. Som mu za to neskutočne vďačná.

Odvtedy ubehlo už 20 rokov a ja naozaj žijem skoro plnohodnotný život. Mám protézu, a dokonca sme si založili aj rodinku a dokážem sa postarať skoro o všetko sama. Keď sa teraz pozerám spätne, som vďačná, že žijem, že som to vtedy nevzdala tak, ako som mala v pláne. Chcela som zomrieť. Dnes si však žijem šťastný život s umelou protézou a najúžasnejšou rodinou na svete! Nikdy sa nevzdávajte, každá prekážka sa dá prekonať, len treba chcieť!

Čitateľka Luli