Prinášame vám manuál starostlivosti na krásnu pleť.

Hydratácia

Voda je život a platí to aj pre pleť. Ak jej má nedostatok, je ochabnutá, stráca pevnosť, pružnosť aj zdravý jas. S príchodom teplých dní vymeňte mastné pleťové krémy za ľahšie, zamerané predovšetkým na hydratáciu pleti s obsahom kyseliny hyalurónovej. Ich účinok zvýšite použitím hydratačného séra, ktoré aplikujete ešte pred nanesením krému. Nezabudnite na dôkladné čistenie podľa typu pleti, aby ste ju nadmerne nevysúšali ani nepremasťovali.

Ochrana pred slnkom

Na jarnom slniečku používajte krém s vysokým UV faktorom, najmä ak máte sklon k tvorbe pigmentových škvŕn. Vyberajte si produkty určené špeciálne na tvár. V ponuke sú aj produkty s obsahom pigmentov, ktoré pleť nielen účinne ochránia, ale ju aj farebne zjednotia, preto už nebudete musieť použiť mejkap.

Doprajte po zime pokožke na tvári detox.
Zdroj: Shutterstock

Čas na píling a pleťovú masku

Stopy zimy účinne zmaže píling a maska, ktoré si doprajte aspoň raz týždenne. Píling zjemní drsný povrch pleti, odstráni odumreté bunky a pomáha regenerácii. Na mastnú a citlivú pleť je vhodný mechanický píling, ktorý obsahuje jemné abrazívne zrnká prírodného pôvodu. Pri citlivej a suchej pleti je vhodný „gommage“, teda píling so zaguľatenými syntetickými zrniečkami, ktoré pleť menej dráždia, alebo enzymatický píling, ktorý odumreté bunky rozpúšťa na báze pôsobenia ovocných enzýmov. Jemne vmasírujte do pleti, opláchnite a aplikujte pleťovú masku s hĺbkovým hydratačným účinkom.

Pozor na klimatizáciu

So stúpajúcimi teplotami si zapíname klimatizáciu, ktorá príjemne osvieži. Náhle prechody z tepla do chladu a naopak však pokožku stresujú, vysušujú a dráždia. Tento vynález navyše zásobuje pokožku spŕškou vírusov a baktérií, ktorých je v klimatizácii neúrekom. Vyhýbajte sa náhlym výkyvom teplôt a namiesto klimatizácie si pleť osviežte minerálnou vodou v spreji kedykoľvek počas dňa.

Doprajte si aspoň raz-dvakrát do týždňa masku na pleť.
Zdroj: Shutterstock

Staráme sa aj o pery

K povinnej výbave vašej kozmetickej taštičky by mal patriť aj balzam na pery. Jeho zloženie má byť prispôsobené aktuálnemu ročnému obdobiu. Na jar vymeňte hutné mastné balzamy za ľahšie s hydratačným účinkom. Suché pery ošetrujte produktmi na báze včelieho vosku a prírodných olejov. Ak nemáte problematickú pokožku pier, môžete experimentovať a vyskúšať tónované balzamy na pery.

Doplnenie vitamínov

Pleť potrebuje po zimnom období doplniť energiu, preto sú vitamínové hydratačné krémy ideálnou voľbou. Nezabúdajte však, že krása vychádza zvnútra a pleť je zrkadlom vášho životného štýlu. Pre pokožku sú dôležité najmä vitamíny A, C a E. Konzumujte veľa ovocia a zeleniny (kyslá kapusta, brokolica, citrusy, kivi, čučoriedky, karfiol, špenát, paradajky, mrkva). Dopĺňajte pleti prospešný zinok (tekvicové semienka, červené mäso, hydina, šampiňóny, cesnak). Ak skonzumujete šálku surovej zeleniny, dodáte svojmu telu okolo 0,5 mg zinku.

Rozpučeného banány majú blahodárne vplyv na pleť.
Zdroj: Shutterstock

Piť veľa vody sa oplatí

Nezabúdajte ani na pravidelný pitný režim. Denne by ste mali vypiť 1,5 až 2,5 litra tekutín, aby ste pleť udržali pružnú a vláčnu. Najvhodnejšia je čistá voda alebo nesladené ovocné a bylinkové čaje. Voda je základom našich buniek, preto je dôležité dodávať ju hlavne zvnútra.