Ráno krásna frizúra, večer neupravené mastné pramienky. Na vine sú mazové žľazy, ktoré nadmerne produkujú maz. Z pokožky hlavy sa dostáva na korienky a dĺžky vlasov a zanecháva na nich nepekný mastný lesk. Ak šampóny na mastné vlasy nefungujú, pomôcť si môžete aj prírodnými prostriedkami. Vyskúšajte tieto!

Prášok do pečiva alebo detský púder

Máte naponáhlo a nestíhate si umyť vlasy? Použite prášok do pečiva ako suchý šampón – rovnomerne ho naneste do vlasov a dôkladne vykefujte. Prášok vsiakne prebytočnú mastnotu. Alternatívou je detský púder.

prášok do pečiva
Zdroj: SHUTTERSTOCK

Citrónová šťava a ocot

Oba prostriedky zo špajze majú schopnosť regulovať produkciu mazu. Vytlačte šťavu z jedného citróna a zamiešajte ju do misky vody. Namiesto citróna môžete použiť aj ocot. Vlasy umyte ako obvykle a na záver použite kyslý oplach. Nechajte ho pôsobiť niekoľko minút a potom vlasy dôkladne vypláchnite vlažnou vodou. Vlasy nadobudnú krásny lesk a zároveň sa spomalí ich mastenie.

Citrónová šťava
Zdroj: SHUTTERSTOCK

Čierny alebo kamilkový čaj

Čierny čaj obsahuje taníny, ktoré sťahujú póry, a tým brzdia produkciu mazu. Pred umývaním vlasov si pripravte pohár čierneho čaju a nechajte ho vychladnúť. Opláchnite si ním pokožku a vlasy a nechajte ho pôsobiť 5 minút. Následne použite šampón na mastné vlasy. Ak budete tento postup dodržiavať aspoň  2-3-krát do týždňa, produkciu mazu dostanete do rovnováhy. Pri blond vlasoch si odvar pripravte z upokojujúceho kamilkového čaju, čierny by ich mohol stmaviť.

Čierny čaj
Zdroj: Shutterstock