1. Kontúry tváre

Problém: Čím sme staršie, tým sú pleťové tkanivá slabšie. Hrozia vám ochabnuté líčka? Spravte si test pred zrkadlom. Uchopte pokožku na lícnej kosti medzi palec a ukazovák a potiahnite. Ide to viac ako o 1 cm? Zíde sa vám pravidelná lifingová masáž!

Hrozí vám ochabovanie kontúr tváre?
Zdroj: shutterstock

Riešenie: Spoľahnite sa na kamienok guaša. Použite pleťový olej a začnite vyhládzať pleť od brady smerom k čeľustiam, od kútikov úst k ušiam a od krídel nosa k spánkom. Vyvíjajte ľahký tlak a ťahajte vždy plochou stranou kamienka, nie jeho hranou.

2. Prsia

Problém: Je jedno, či sú malé alebo veľké, s pribúdajúcim vekom môžu ovisnúť. Týka sa to aj vás? Skúste test s ceruzkou: Vystrite sa a vložte ju vodorovne pod prsník. Ak vypadne, vaše prsia sú stále v top forme. Ak ceruzka pevne drží, tkanivo je už natiahnuté.

Na spevnenie poprsia praktizujte denne jednoduchý cvik.
Zdroj: shutterstock

Riešenie: Denné cvičenie posilní povädnuté svalstvo, striedanie teplej a studenej vody spevní tkanivá. Dlane spojte pred prsami, zatlačte oproti sebe. Počítajte do 10 a uvoľnite napätie. Zopakujte 15-krát každý deň. Snažte sa vystierať, plecia ťahajte dozadu a dolu, vypnite hrudník. Vzpriamené držanie tela prirodzene dvíha prsia a vyhládza vrásky v dekolte.