Nie je nič lepšie ako romantická večera v teple domova. Ak navyše použijete tie správne ingrediencie a suroviny, máte vyhraté! V poslednom čase sa čím ďalej tým viac hovorí o rastúcom význame vitamínov a niektorých zložiek stravy pre zlepšenie sexuálnej kondície. Tu sú niektoré najlepšie z nich + zopár skvelých receptov.

Avokádo

Avokádo - regeneračný zázrak
Avokádo - regeneračný zázrak
Zdroj: Shutterstock

Už starí Aztékovia sa pozerali na avokádo ako na, hmmm, mužské semenníky, pretože im ich pripomínali. No dnes už existujú vedecké dôvody, prečo je avokádo také výborné afrodiziakum. Obsahuje totiž veľa nenasýtených mastných kyselín, ktoré prospievajú srdcu aj cievam. A čokoľvek, čo podporuje činnosť srdca, podporuje zároveň aj tok krvi do všetkých dôležitých orgánov...Takže pozor, ak sa chlap sťažuje na poruchy srdca, pravdepodobne mu hrozí erektilná disfunkcia.

Náš super recept: Pečené kurča s avokádom

Pečené kurča s avokádom
Pečené kurča s avokádom
Zdroj: Shutterstock‎

Potrebujeme: 4 kúsky kuracích pŕs bez kože, 1 PL olivového oleja, 1 nasekané očistené avokádo, mleté čierne korenie, 1/2 ČL grilovacieho korenia, 2 PL čerstvo vytlačenej limetkovej šťavy, 1/4 ČL soli, 1 limetka rozdelená na 4 kúsky

Príprava: Očistené kuracie prsia poprášime grilovacím korením a na vysokej teplote rýchlo opečieme z obidvoch strán na rozpálenom oleji. Potom stíšte teplotu a opekajte z každej strany ešte 3 až 5 minút, kým prsia nezhnednú. Medzitým zmiešajte avokádo s korením, limetkovou šťavou a soľou. Pred podávaním na každý kúsok pŕs vytlačte 1/4 limetkovej šťavy. Servírujte s avokádovým šalátom na teplom tanieri.

Jahody

Jahody pre perfektnú očistu pleti
Jahody pre perfektnú očistu pleti
Zdroj: Shutterstock

Už červená farba je povzbudzujúca! Vedecké štúdie potvrdzujú, že muži považujú ženy za viac sexi, keď si oblečú červenú. Jahody sú taktiež významným zdrojom kyseliny listovej, vitamínu B, ktoré napomáhajú predchádzať poškodeniam plodu pred narodením a navyše výrazne podporujú tvorbu a kvalitu mužských spermií. Takže skúste to tento rok na Valentína - pripravte veľkú misu jahôd v čokoláde. Je to ten najlepší dezert, ktorý posilňuje libido.

Náš super recept: Ako pripraviť jahody v čokoláde

Jahody v čokoláde
Jahody v čokoláde
Zdroj: Shutterstock‎

Potrebujeme: Jahody, horkú alebo mliečnu čokoládu, pistácie

Príprava: Pistácie posekajte na čo najdrobnejšie kúsky, čokoládu nad parou zohrejte a rozpustite v sklenej miske. Umyté jahody namáčajte do čokolády a potom do pistácií. Poukladajte na misu a sladká zdravá pochúťka pre milencov je hotová.

Mandle

Mandle obsahujú veľa vitamínu E.
Mandle obsahujú veľa vitamínu E.
Zdroj: Shutterstock

Patria k sex podporujúcim favoritom. Oddávna ich ľudia považovali za jedlo, ktoré zobúdza vášeň a pôsobí ako sexuálny stimulant. Mandle totiž obsahujú množstvo minerálnych látok, ktoré sú dôležité pre sexuálne zdravie aj reprodukčné orgány, ako je zinok, selén, vitamín E. Človek zatiaľ neodhalil mechanizmus ich fungovania, ale isté je, že to funguje.

Náš super recept: Mandle v mede

Mandle v mede
Mandle v mede
Zdroj: Shutterstock‎

Potrebujeme: 1 dl medu, 1/2 ČL strúhanej škorice, 1/4 ČL strúhaného kardamónu, 1/8 ČL kari korenia (nemusí byť), 1/2 ČL soli, 1 ČL masla a 150 g mandlí

Príprava: Na plech dajte papier na pečenie, nasypte mandle a upečte. Medzitým zohrejte med, pridajte škoricu, kardamón a kari, a tiež maslo. Miešajte asi minútu. Vychladnuté mandle namočte do ochuteného medu a dajte do misky.