Jano Slezák (26)
Muzikálový herec sice nie je zadaný, ale je zamilovaný. Od septembra ho môžete vidieť v novom muzikáli na skle maľované, kde ztvárňuje hlavnú postavu Jánošíka.

Môj posledný vzťah stroskotal na zaneprázdnenosti. Odišiel som do Bratislavy a v Prahe som nechal priateľku Libušku Hůlkovú. Tá diaľka a čas, ktorý nám chýbal, sú neprekonateľné prekážky. Lebo keď niekoho človek miluje, chce s ním byť aj fyzicky, a keď to dlhší čas nejde, vzťah stráca na intenzite. Keď mi Libuška navrhla rozchod, nemohol som povedať nič, len to, že má pravdu, nemá význam to umelo naťahovať. A hoci ma to bolelo, som typ človeka, ktorého len tak niečo nezlomí. Uvedomujem si, že sa to stalo, viem, že mi to nie je jedno, vnútorne ma to mrzí, ale snažím sa negatívne pocity ignorovať a potlačiť. Zatnem sa, vydržím to, idem ďalej. Helena Růžičková v jednom filme povedala – sila vody je v tom, že keď narazí na prekážku, dokáže tiecť ďalej bez toho, aby sa snažila bezhlavo prekážku zbúrať. Nájde si inú cestu. Takto nejako sa to snažím riešiť... Som príliš hrdý na to, aby som opitý večer svojej bývalej telefonoval alebo aby som jej robil zle. To je pod moju úroveň, to je slabosť. Musím sa priznať, že som na zvládanie týchto smútkov dobre vycvičený, aj keď často nevyplývajú z rozchodov, ale z toho, že sa nešťastne zamilujem. To je môj celoživotný problém. Vždy sa zamilujem do baby, ktorá je zadaná, má fungujúci vzťah... Teraz to riešim znovu. A som ten typ, ktorý nelezie do kapusty iným mužom. Radšej si to pekne presmútim... Všeobecne si myslím, že muži odchádzajú zo vzťahov vtedy, keď ich to už nebaví. Keď cítia prázdno. Ale nikdy to pre nich nie je jednoduché. Dni po rozchode sú u chlapa opité, nevyrovnané a bez rečí. Viem, že muži tvrdia, že sa o svojich vzťahoch nebavia, ja môžem potvrdiť opak. Konzultujeme medzi sebou všetko, aj rozchody.”

Boris Bočev (31)
Režíroval Deku aj Hitparádu XXL. Dnes režíruje program VyVolení (prenosy z vily), ale pracuje aj za kamerou. Natočil videoklipy skupinám Team, No Name, IMT Smile, spolupracoval na filmech Dážď padá na naše duše, Fragmenty z malomesta a 66 sezón. Je ženatý, má dcérku Sofiu.

„Každý z mojich rozchodov bol istým spôsobom prúser a prvé dni po ňom boli ťažké. Keby som ich mal veľmi stručne charakterizovať, povedal by som, že boli nevyrovnané, opité a málo komunikatívne. Tak nejako to podľa mňa prežíva každý muž, aj keď mnohí tvrdia, že sa otrasú a sú hneď v pohode. Rozchod je citlivá vec a my sa o dôležitých životných situáciách s kamarátmi nebavíme. Skôr predebatujeme novú kolegyňu a jej minisukne, ako by sme sa mali radiť, či skoncovať s dlhoročným vzťahom, ktorý prechádza krízou. Muž si to dokáže v hlave zrovnať sám a za svojím rozhodnutím, nech je už akékoľvek, si potom stojí.”

Rastislav Žitný (29)
Najdôležitejšia veta vo vzťahu je: Áno, miláčik! Vyštudoval sociálnu prácu, ale zakotvil v televíznych novinách TV Markíza. Je ženatý.

„Asi naozaj platí, že muži pochádzajú z Marsu a ženy z Venuše. Dve navzájom odlišné vnímania sveta a každodennej reality, ktoré však paradoxne bez seba nemôžu existovať a navzájom sa dopĺňajú. Ak to obaja partneri pochopia a rešpektujú sa, je to v poriadku. Problém nastane, keď viazne komunikácia a prestanú sa robiť kompromisy. Treba si určiť priority a nerobiť z maličkostí problémy. Najdôležitejšia veta v dlhom vzťahu je asi: Áno miláčik... Aj muž je len človek, napriek tomu, že nás od malička učili byť silnými chlapmi, ktorí neplačú. Máme svoje city, ktoré sa dajú ľahko zraniť. Takže rozchody nie sú jednoduchým sústom. Sme rovnako zraniteľní ako ženy, potrebujeme sa vyrozprávať. A odreagovať, aby sme zo seba dostali stres a bolesť. Niekto aktivitou, niekto napríklad tým, že popíja.”

Andrej Bičan (29)
Televízny moderátor, rozvedený, už dva roky žije s priateľkou. Chodí po Slovensku a nakrúca s nami program Varí Vám to?. Okrem toho moderuje aj projekt Miliónové zvieratko.

Najdôležitejšie je zresetovať sa a byť ochotný nájsť lásku inde. „Mladí muži sa rozchádzajú so ženami preto, lebo chcú inú. Dnes sa všade tlačí sexizmus do takej miery, že muži často zabúdajú na kvality svojej partnerky len preto, aby mali po boku krajšiu a atraktívnejšiu pipku. Časom sa u chlapa skrátka stane, že z maličkého znamienka, ktoré tak rozkošne sedelo na nose jeho priateľky, je odrazu velikááánska pigmentová škvrna, pre ktorú s ňou nemôže ostať. Ľudia si na seba zvyknú a vo všednosti zabúdajú, čo ich spájalo na začiatku. A rozídu sa... Po rozchode je najdôležitejšie zabudnúť. Jednoduchšie je to pre muža, ktorý si len zbalí kufor a odchádza k inej, novej láske. Ten, čo ostane sám nie z vlastnej vôle, to musí zresetovať. A spôsob, aký volí, závisí už od jeho povahy. Niekto športuje, niekto sedí za počítačom a do nemoty hrá všetky tie tupé hry, ktoré existujú...

Ja hovorím, že treba robiť všetko to, čo bolo počas vzťahu zakázané. Lebo nastal najvhodnejší čas! Inak som presvedčený, že racionálne uvažujúci chlap sa dokáže zresetovať a po čase je pripravený nájsť tú lásku, o ktorú prišiel, inde. Isteže som narobil po rozchodoch aj hlúposti. Raz som sa stratil na týždeň a v tichu a smútku som sa intenzívne reštartovával. Boli aj rozchody, ktoré som liečil krátkodobými povrchnými známosťami. Bolo obdobie, keď som siahal po alkohole, lebo dokázal otupiť ranu v duši. Robil som všeličo, ale vždy som sa z kritickej situácie dostal a to bolo podstatné... Keď muž rieši konflikt vo vzťahu, je dobre mať bútľavú vŕbu, niekoho, kto ho pozná, kamaráta. Niektoré veci by mohli partnerku raniť a on sa na ne díva s nadhľadom. Povie na rovinu, táto baba, tá nie je pre teba. Alebo teraz, Andrej, zabojuj, stojí to za to. Veľakrát som poradil ja a veľakrát som o radu žiadal. Myslím si, že mať oporu v blízkych je aj pre muža v situácii, ako je rozchod, dôležité.”

Johnny Mečoch (27)
Niekedy to riešime aj inými ženami, aby sme na chvíľu zabudli... Tanečník, momentálne zadaný. Poznáme ho najmä jako finalistu súťaže miliónový tanec. V účastnosti sa venuje svojim vlastným hudobným projektom. Okrem toho sa na trh dostáva značka červeného vína – Johnny Perfekto, ktorej tvárou je práve on. V októbri strávi dva týdne v New Yorku, v tanečném škole na Broadwayi.

„Keď sa muž rozhodne odísť zo vzťahu, mnohokrát to robí preto, lebo má strach zo záväzku. Môže sa zľaknúť, že by sa mal celý odovzdať žene a rodine. My sme večné deti, dlho si nevieme vybrať, stále čakáme, že za najbližším rohom sa objaví TÁ pravá. Preto niekedy púšťame k vode aj tie, ktoré stoja za to... Keď som ja v situácii, že sa s niekým rozchádzam, konám priamo, na rovinu. Viem, čo chcem, nemám sa prečo vyhovárať, zapierať sa, hovorím veci tak, ako ich cítim. Aby sme mali čistý stôl a obaja mohli ísť bez mindrákov svojou vlastnou cestou. Aby sa stále nepýtala – prečo? Ako vyzerá týždeň po rozchode? Podľa toho, či dávam kopačky ja, alebo ich dostávam. Ak ich dávam, viem, prečo to robím – idem si za svojím. Alebo ich dávam preto, aby som zistil, čo vlastne chcem, aby som zbytočne umelo nenaťahoval vzťah, v ktorom som sa nenašiel. Keď kopačky dostanem, je to iné. Ak som ju mal rád a dôveroval som jej, je to ťažké. Ale snažím sa nájsť v sklamaní inšpiráciu. Viac trénujem, viac sa venujem práci, viac sa stretávam s blízkymi ľuďmi. Tí ma dokážu vytrhnúť z depky, aj keď je to náročné. A niekedy to riešime aj inými ženami. Ideme do bordelu, na párty, tam zbalíme nejaké baby... Aj keď je to umelá zábava, vyrážaš ňou bolesť, ktorú cítiš, a na chvíľu zabúdaš.”