Vďaka nemu som sa naučila anglicky

Raz som si vytvorila profil na Tagged, dala tam fotku a získala fanúšika, ktorý ma oslovil asi po roku sledovania môjho profilu. Písal anglicky, tak som si pomáhala internetovým prekladačom. Raz mi napísal: „Keď som mal 15, mame som povedal, že si nájdem ženu, ktorá nebude Arabka, bude mať svetlú pokožku a krásne dlhé čierne vlasy.“ A tak ma našiel. Nasledovali dva roky vzťahu cez internet – ja Slovenka, on Jordánec. Vzhľadom na to, že on bol moslim a ja neveriaca, rodiny boli proti. No my sa napriek tomu ľúbime, máme dve divošky a vďaka nemu som sa naučila anglicky.

Jana

Balia ma väčšinou ženatí

Chodievam večer von, môj diár je plný aktivít, ale používam aj zoznamovacie aplikácie. Podozrivo často sa mi však opakuje jedna vec – píšu mi oveľa starší chlapi. A musím podotknúť, že zväčša ženatí, čo mi povedia až neskôr. Používajú kvetnaté vety, ktorými sa snažia ohúriť, a majú vytvorené profily, kde vyzerajú mladšie o 15 rokov.

Drsný odkaz

Viem, že existujú baby, ktorým neprekáža, že ste plešatí a máte veľké pupky, ak sa na to všetko pozerajú z miesta spolujazdca v luxusnom aute, v ktorom ich prevážate. Ja k nim však nepatrím. Preto sa radšej venujte svojim manželkám, ktoré porodili a vychovali vaše deti, a nebaľte dievčatá na internete, ktoré sú vo veku vašich dcér. Vám by sa páčilo, keby vašu dcéru obháňal nejaký pupkatý „tatko“, ktorý je raz taký starý ako ona? A ešte niečo! Neklamte o svojom veku! Stačí pár správ a my hneď vieme, že ste päťdesiatnik, ktorý sa hrá na tridsiatnika. Prezradí vás to, že za každým slovom použijete smajlíka, lebo si myslíte, že je to „cool“.

Dobré vyplnený profil robí zázraky.
Dobré vyplnený profil robí zázraky.
Zdroj: Shutterstock

Erika

Dlho som selektovala

Po tom, čo sa mi rozpadol dlhoročný vzťah, som sa prihlásila na zoznamky. Reagovalo veľa mužov, ale musela som selektovať. Písala som si len s takými, ktorí ma zaujali a inteligentne odpovedali na otázky. Nakoniec sa do užšieho výberu prebojovali dvaja. Ten prvý možno pekne písal, ale na stretnutí sme si nesadli. Celý čas rozprával o sebe, o svojich bývalých. A nakoniec navrhol dovolenku v Chorvátsku. Bolo to čudné, rýchlo som to ukončila. Stretnutie s druhým bolo tiež rozpačité, lebo hoci písal veľa, rozprával málo. No vždy keď som načala tému, ktorá ho zaujala, chytil sa. Začali sme sa stretávať pravidelne, vždy mi nosil drobnosť a trvá to dodnes. Už šesť rokov sme manželia a máme spolu dcérku.

Rada: Pýtajte sa

Klaďte otázky ešte pred osobným stretnutím. Na rande choďte len s „preklepnutým“ mužom, o ktorom máte dosť informácií.

Martina

 

V dnešnej dobe nie je nič výnimočné nájsť si vzťah na internete.
V dnešnej dobe nie je nič výnimočné nájsť si vzťah na internete.
Zdroj: Shutterstock

Napísali ste nám na Facebook

Martina: Niekomu to takto vyjde, ale mne sa to, žiaľ, nepotvrdilo. Dvakrát som sa takto zoznámila, no po pár stretnutiach som to ukončila, nebolo to ono. Ale netreba zúfať. Aj takto sa dajú nájsť spriaznené duše, i keď je možno lepšie chodiť medzi ľudí a nechať to na osud.

Oľga: Nikdy by som nehľadala lásku cez internet, nie som na tom až tak zle. Musím človeka vidieť, spoznať ho. Je smutné spoznávať ľudí cez internet. To, čo píšu, nemusí byť pravda. Radšej niekde ísť a tam spoznať niekoho pravého.

Ľubica: Cez internet som si našla druhého manžela. Keď som si s ním začala písať, tak som zistila, že je to bratranec môjho ex. No ani tak ma to neodradilo. Sme spolu sedem rokov, máme dcéru Miu a vychovávame aj dvoch mojich synov, ktorých berie ako vlastných.

Ľudmila: Našla som si cez internet manžela. Po krátkom písaní sme zistili, že sme sa narodili v rovnaký deň a v rovnakej nemocnici. Ak ste si súdení, vždy sa nájde cesta. Už sme svoji dva roky.