Jasné, že sa báli, mali milión otázok, na ktoré som ani ja nepoznala odpoveď, ale snažila som sa, aby to znelo presvedčivo. Nakoniec ľady povolili – veď čo už mali robiť s 18-ročnou odúvajúcou sa „kofou“? Iba by som im pokazila nasledujúcich pár týždňov svojou mizernou náladou a výčitkami. Na jazyku som zacítila slobodu a chatu som si naozaj užívala. So všetkým, čo k tomu patrí... Flirtovala som so spolužiakmi, popíjala som aj fajčila a hrala som sa na dospelú. Po večeroch sme posedávali pri ohni, popíjali sme a smiali sme sa ako diví na každej sprostosti.

Po prvýkrát to bolo veľmi spontánne 

Bol tam jeden chalan, ktorý sa mi vtedy veľmi páčil, a aj on sa na chate ku mne začal správať veľmi ústretovo. Tie pohľady, čo ku mne vysielal! Cítila som elektrinu doslova všade! Najprv sme vedľa seba len nesmelo sedeli, potom sme sa k sebe začali túliť a nakoniec sme sa už aj bozkávali. Začínalo mi byť poriadne horúco a vedela som, že ak sa to má stať, tak práve s ním tu a teraz. Lenže chata bola plná ľudí a súkromie „nehrozilo“, tak sme sa rozhodli urobiť TO počas romantickej prechádzky.

Dodnes si pamätám, ako pichalo ihličie pod stromami, ale bolo to veľmi vzrušujúce a spontánne. S letom som sa lúčila s blaženým úsmevom na perách a s hrdým pocitom tej, čo už nie je panna. Chodili sme spolu ešte pár mesiacov a zažili sme ešte niekoľko vzrušujúcich milovaní, ale nakoniec sme sa rozišli. Každý z nás mal totiž o vzťahu inú predstavu. Na ten horúci zážitok s vôňou ihličia a živice v nočnom lese však nikdy už nezabudnem a vždy znova sa mi vynára koncom prázdnin.