Muž mi vyčítal, že iba on iniciuje intímne chvíle a ja ho stále odmietam. Naozaj som bola unavená. Malý mi dával zabrať. Sťažovala som sa, že mi nepomáha, a tak začal. Ale vrátiť sa do spálne nechce. Mne príde divné chodiť za ním do vedľajšej izby a prosiť ho o sex, on práveže toto chce. Najradšej by som bola, keby sme zaspávali znova spolu a všetko by bolo ako predtým. On to však nechce.

Erika

Čo na to psychologička? >>>

Od pôrodu syna máme oddelené spálne: Musím chodiť za mužom a prosiť ho o sex! Je to normálne?
Zdroj: Shutterstock

Psychologička Sylvia Dančiaková odpovedá:

Vo vašom vzťahu ste sa posunuli. K partnerstvu pribudlo rodičovstvo. Nová rola, zodpovednosť, vyčerpanie a zameranie sa na dieťa v prvom roku môže vziať trochu vášne a iskrenia, naruší sa zabehnutá intimita dvojice. Mení sa tempo i rytmus. Nič z toho sa nedá vrátiť.

Využite túto zmenu – návšteva manželovej spálne ponúka nové dobrodružstvá, nové možnosti zahrať si rôzne roly. Samozrejme, to môže byť aj cesta k spoločnej spálni. Sexualita však tvorí len časť vášho vzťahu.

Rozprávajte sa o tom, ako sa cítite, ako sa vnímate, o radostiach i únave... Doprajte si v týždni jeden večer len pre seba ako pár a ako za starých čias (zavolajte k dieťaťu starých rodičov, tetu, prípadne opatrovateľku). 

Od pôrodu syna máme oddelené spálne: Musím chodiť za mužom a prosiť ho o sex! Je to normálne?
Zdroj: Shutterstock