Pravidlá virtuálneho randenia


1 Dobrý profil a dobrá profilová fotka

Dajte si záležať na svojom profile. Poskytnite o sebe dosť zaujímavých informácií. Snažte sa upútať, ale nie ohúriť. Ak si nie ste istá, čo „vypichnúť“, spýtajte sa rodiny či priateľov. Veľmi dôležitá je aj profilová fotka. Vyberte si takú, kde sa cítite sama sebou. Nič provokatívne – milý, prirodzený úsmev vždy funguje. Určite nevyberajte takú, ktorá je rozmazaná, kde máte slnečné okuliare alebo o 10 rokov menej.

2 Online bezpečne

Tu i tam sa objaví príbeh o tom, ako neslávne sa skončilo rande zo zoznamky. V lepších prípadoch sa ukáže, že dotyčný mal ďaleko od fotiek, ktorými sa prezentoval, prípadne bol ženatý, alebo horšie – je to psychopat. Nenechajte sa však odradiť. V online svete je plno skvelých mužov, ktorí sú osamelí a myslia to úprimne. Na prvé stretnutie si však pre istotu nikdy nezvoľte odľahlé miesto v parku, ale radšej kaviareň. Dajte vedieť aj niekomu blízkemu, kam idete. Rozhodne odmietnite pozvanie domov alebo stretnutie bez toho, že by ste si najprv písali či zavolali.

Načo si dávať pozor pri online zoznamkách?
Načo si dávať pozor pri online zoznamkách?
Zdroj: Shutterstock‎

3 Na rande tam, kde sa cítite dobre

Na prvé rande si vyberte miesto, kde sa cítite dobre. Pomôže to vašej konverzácii a budete sa cítiť uvoľnenejšie.

4 Nepreháňajte to s pozornosťou

Hoci všetko „klaplo“ a z rande máte dobrý pocit, nebombardujte svoj objav desiatkami správ a fotiek denne. Nemusí vedieť, čo ste práve obedovali či aké ponožky ste si obliekli. Práve naopak, prehnaný záujem pôsobí príliš nátlakovo.

5 Nespomínajte svojho ex

Možno vás podviedol, ošklbal o peniaze a pošliapal po vašich citoch aj dôstojnosti, ale váš potenciálny nový partner to nemusí ani nepotrebuje vedieť. Keď príde vhodný čas, vyplynie to prirodzene z rozhovoru, ale na prvom rande mu neplačte na pleci.

6 Právo na výber

Nemusíte ísť na rande s každým, kto o vás prejaví záujem. Doprajte si dosť času na zváženie a vyberajte si. Buďte náročná. Necíťte sa pod tlakom len preto, že ste boli dlho sama. Necíťte sa povinná zopakovať rande, ak ste sa na ňom necítili vo svojej koži a vaša intuícia kričala: „Tento nie!“

7 Nevzdávať sa seba

Nespravte z novej známosti stredobod svojho vesmíru a sveta. Zaujali ste ho kvôli svojim záľubám a tomu, kým ste, tak sa toho nevzdávajte.

8 Ak vám to nesedí, nechajte to tak

To, že si kamarátka takto našla manžela, neznamená, že je to cesta aj pre vás. Na online randenie sa musíte naladiť. Ak to nedokážete, nechajte to tak. Možno ešte nie je ten správny čas alebo to nie je vhodný spôsob pre vás.

 

Načo si dávať pozor pri online zoznamkách?
Načo si dávať pozor pri online zoznamkách?
Zdroj: Shutterstock

Najpopulárnejšie zoznamky


Tinder

Najznámejšia zoznamka na svete, na Slovensku funguje od roku 2014. Nesympatických používateľov zrušíte posunutím doľava na krížik, zatiaľ čo atraktívnych potvrdíte posunutím doprava na srdiečko. Ak si dvaja používatelia dajú navzájom srdiečko, môžu si začať písať.

Badoo

Ak žijete v menšom meste alebo na vidieku, práve cez túto aplikáciu budete schopné nájsť viacero potenciálnych partnerov – väčšinu komunity tvoria práve ľudia z týchto oblastí. Badoo funguje podobne ako Tinder. Keď profil posúvate doprava, dávate človeku „like“.

Pokec

Najstaršia zoznamka na Slovensku. Registrácia je zdarma. Po prihlásení si môžete pozerať profily ľudí, ktorí sú práve prihlásení, prípadne využiť filter vyhľadávania. Napriek tomu, že má veľa falošných a pofidérnych profilov, má veľmi širokú databázu prihlásených používateľov.