Sú v nej samé manželské páry s deťmi a spoločné dovolenky nám vyhovujú, lebo decká sa spolu zahrajú a dospeláci nemusia po celý čas robiť animátorov. Vtedy sme trávili dovolenku v Chorvátsku – 4 manželské páry s deťmi. Jedného dňa som sa rozhodla, že všetkým navarím večeru. Ostatní odišli na pláž a ja som chcela stráviť trochu času osamote a oddýchnuť si od toho skupinového hluku. Zašla som na trh, nakúpila som čerstvé potraviny a v apartmáne som sa pustila do varenia.

Od vtedy je všetko iné

Zrazu vošiel Peter. Bol to manžel mojej kamošky Mirky. Tvrdil, že sa vrátil, lebo mal súrny telefonát z práce a musí poslať nejaký mail. Prikývla som a pokračovala som vo varení. Zrazu som za sebou postrehla pohyb a pocítila som na šiji jeho dych. Začal mi bozkávať krk a šepkal mi do ucha, ako veľmi po mne už roky túži.

Neviem, čo sa to so mnou v tom momente stalo. Hoci som mala milión zábran, napokon som sa úplne podvolila danej chvíli. Možno to bolo tou dovolenkovou uvoľnenosťou, možno tým pohárom vína, čo som vypila pri varení. Bolo to ako vo sne. Vášnivé, vzrušujúce, s príchuťou zakázaného ovocia. Akoby som stratila vlastnú vôľu.

Vedeli sme, že každú chvíľu môže do apartmánu niekto vtrhnúť, ale aj tak sme to spravili. To jedlo som sotva dovarila. Bola som úplne mimo. Ako sa mám teraz správať pred svojím mužom? Ako sa mám správať pred Petrovou ženou? Problém je, že naša partia sa v tejto zostave stretáva niekoľkokrát za rok. Od tejto udalosti sa však cítim divne. Myslím si, že niečo sa nadobro zlomilo a pokazilo.