1. Vhodná obuv

Ak sa chystáte veľa chodiť, no nemusí to byť ani turistika, tak sa určite hodí vhodná obuv. Na dobrých topánkach záleží asi najviac. Pre deti je určite vhodnejšia pevná obuv, treková na kamenistý a náročnejší terén. 

2. Náhradné oblečenie

Pri deťoch platí, že vždy treba mať náhradné oblečenie. Deti spontánne skočia do mláky, potoka alebo rady lezú, takže nie je problém niečo potrhať, zamočiť, zašpiniť. Preto buďte pripravené a náhradné oblečenie noste so sebou vždy. Vyhnete sa tak zbytočnému rozčuľovaniu a deťom doprajete väčšiu slobodu, ktorú si na výlete zaslúžia.

3. V prípade zlého počasia

Deťom zvyčajne dážď nevadí, to skôr rodičom. Ale na výlete sú zmeny počasia bežné, preto ak začne pršať, majte poruke pršiplášť. Dnes dostanete ľahučké, ktoré nezaberú skoro žiadny priestor. Určite sú vhodnejšie ako dáždnik.

4. Radšej viac vody ako jedla

Na výlete majte poruke vodu na pitie. Preto si určite pribaľte fľašu. Najlepšie o jednu fľašu navyše ako zvyčajne. Na výletoch nikdy neviete. Určite nech je to čistá voda, tú využijete, aj keď si potrebujete nečakane umyť ruky alebo tvár či niečo vyčistiť.

5. Plienky na kúpanie

Pri malých deťoch je na niektorých kúpaliskách nutné mať plienky na kúpanie. Každé kúpalisko má vlastné pravidlá, aby ste nezostali prekvapené, že vašim ratolestiam nedovolia ísť do bazéna, pribaľte si špeciálne plienky do vody.

6. Detský batoh

Ak sú deti väčšie, určite by mohli mať svoj ruksak, v ktorom si môžu niesť vodu, krémy, pršiplášť a nejaké dobroty. Trochu to odľahčí aj vás. Väčšie deti zvládnu niesť aj náhradné topánky či oblečenie.

7. Aby ich nespálilo slnko

Určite deťom zabaľte nejakú prikrývku hlavy, slnečné okuliare a opaľovací krém. Tieto veci využijete nielen na kúpalisku, ale aj pri prehliadke mesta či turistike.
Odporúčame
Ak hľadáte, ktorý opaľovací krém je pre deti najlepší, vyskúšajte tento: Opaľovací krém pre deti Sun 360 SPF 50, Oriflame, 125 ml, 23,90 €. Silná ochrana pred slnkom na citlivú detskú pokožku. Obsahuje technológiu Multi-Rays so širokým spektrom UV filtrov, SPF 50 a vitamín E, ktorý pôsobí proti negatívnym účinkom oxidačného stresu, slnka a znečistenia.  S účinnou zmesou švédskych ingrediencií. Pokožke dodáva nemastný pocit. Neparfumovaný. Mimoriadne odolný proti vode a potu, vydrží aj počas športovania či pobytu vo vode.

Opaľovací krém pre deti Sun 360 SPF 50, Oriflame, 125 ml, 23,90€
Opaľovací krém pre deti Sun 360 SPF 50, Oriflame, 125 ml, 23,90€
Zdroj: Oriflame


Krém po opaľovaní na telo a tvár Sun 360, Oriflame, 150 ml, 8,90 €. Krém po opaľovaní okamžite upokojuje spálenú pokožku od slnka a prináša dlhotrvajúci chladivý pocit. Obsahuje výťažok z morušky. Pokožku zanecháva intenzívne hydratovanú, príjemne vychladenú a sviežu. Rýchlo sa vstrebáva. Dermatologicky testovaný.

Krém po opaľovaní na telo a tvár Sun 360, Oriflame, 150 ml, 8,90€
Krém po opaľovaní na telo a tvár Sun 360, Oriflame, 150 ml, 8,90€
Zdroj: Oriflame