Lumière doma: Prvý zradca

Bratislavské kino Lumière si pre divákov na celom Slovensku pripravilo online projekcie filmov, ktoré bude možné vychutnať z pohodlia obývačky a podporiť tak svet slovenskej kinokultúry. Ponúkané filmy budú dostupné ako live stream v presne určený deň a čas.

Navyše bude k dispozícii aj čet, kde budú mať diváci možnosť spoločne diskutovať. Informácie o podmienkach sledovania filmových premietaní nájdete na www.kino-lumiere.sk. Už vo štvrtok 30. apríla je na programe online projekcia filmu Prvý zradca od režiséra Marca Bellocchia.

Stand-up comedy: Bratislavský kaviár

KC Dunaj pravidelne prináša zábavnú šou, v ktorej komici zo Silných rečí, z Lužifčáka, Pančlajnu či z Turban Quizu spoločne komentujú tie najaktuálnejšie udalosti zo Slovenska aj zo sveta. Už 30. apríla o 20.00 si môžete pozrieť obľúbených komikov nielen v Bratislave, ale na celom Slovensku, keďže reláciu budú z pochopiteľných príčin výnimočne streamovať.

Prvý virtuálny festival: Plody doby

Festival sa začal prvým koncertom Andreja Šebana, ktorý vysielali naživo z bratislavského klubu Nová Cvernovka, a pokračuje ďalšími umelcami, ako sú Katarzia, Chiki Liki Tu-a, Polemic a mnohí ďalší, pod záštitou iniciatívy Aby kultúra žila. Všetky koncerty si môžete pozrieť zadarmo a prípadne podporiť dobrovoľným príspevkom umelcov. Na facebookovej stránke Plody doby nájdete všetky informácie aj dátumy koncertov a ďalších kultúrnych akcií.

Na internete si môžete pozrieť viacero online koncertov
Na internete si môžete pozrieť viacero online koncertov
Zdroj: Viva Musica

Prerazte z pohodlia domova: Talentová šou Jara Slávika 

Od 23. apríla môžete na Joj.sk sledovať online novinku. Jaro Slávik pozýva do svojej talkshow Booyang TV talentovaných ľudí zo všetkých oblastí spoločenského života. Booyang TV predstaví najzaujímavejších a najkreatívnejších autorov videí. Talentová aplikácia Booyang pomáha všetkým, ktorí majú chuť a energiu tvoriť a chcú nájsť svoje publikum a preraziť do sveta šoubiznisu.

Jaro Slavík má vlastnú online talkšou.
Jaro Slavík má vlastnú online talkšou.
Zdroj: archív J.S.

Bežíme virtuálne, aby sme pomohli: Floriánsky beh

To tu ešte nebolo! Floriánsky beh bez bariér bude tento rok virtuálny! Jeho aktuálnu podobu organizuje občianske združenie PARASPORT24. Do 3. mája sa môžete zapojiť a pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Výťažok poputuje na pomoc ľuďom s hendikepom a sociálne slabším rodinám. „Každý bežec si zakúpi online kód a kedykoľvek vybehne kdekoľvek. Po odbehnutí nám zašle údaje o svojom behu. Každý účastník dostane diplom a darčeky.

Matej Tóth sa stane vaším telocvikárom

Inštruktážne, hravé a motivačné videá pre deti aj rodičov, ktorých cieľom je rozhýbať telo v tomto období, keď sú školy zatvorené a trávime väčšinu času doma. Pri cvičeniach sa využíva komplexná metodika, ktorú vytvorili tréneri, fyzioterapeuti a psychológovia O2 ŠAMT, s využitím predmetov, ktoré má každá z nás bežne doma, ako napríklad metla, knihy či vankúš.

Koncerty, ktoré si nenechajte ujsť

● 1. 5. o 20.00 Rytmus & Opoštáris band & Anita Soul
● 30. 4. o 20.00 v rámci projektu Láska spájavám Drozďo & Demex sprostredkujú štýly future house, electro, EDM, handsup a dance
● 30. 4. o 20.00 bude mať Archívny Chlapec online koncert v podkroví Stanice Žilina-Záriečie

Nenechajte si ujsť koncert Rytmusa.
Nenechajte si ujsť koncert Rytmusa.
Zdroj: Instagram.com/rytmus