Nezabúdajte, že pobyt v termálnej vode v žiadnom prípade nenahrádza liečbu. Pri zdravotných problémoch sa najskôr poraďte so svojím ošetrujúcim lekárom.

Vo vonkajšom bazéne sme našli dôchodcov zo Žiliny, ktorí sa sem radi vracajú rok čo rok. Podtatranská oáza zdravia: Termálne kúpalisko VRBOV

Kde ho nájdete: Termálne kúpalisko vo Vrbove sa nachádza pod Vysokými Tatrami pri obci Vrbov, vzdialené asi 6 kilometrov od Kežmarku a 15 kilometrov od Tatranskej Lomnice.

Zloženie vody: Na termálnom kúpalisku Vrbov vás osviežia termálne vody s liečivými účinkami, ktoré sa považujú za najlepšie v strednej Európe. Nájdete tu bazény s teplotou vody od 26 do 40°C. Na svoje si prídete, najmä ak máte tieto problémy: zápalové či degeneratívne ochorenia pohybového systému, mimokĺbový reumatizmus, cievne ochorenia zápaly horných dýchacích ciest či chronickú bronchitídu, ale aj mnohé ďalšie. Termálna voda sľubuje zlepšenie zdravia, ktoré je viditeľné už po 3 až 5 návštevách!

Ak vysmädnete a vyhladnete: V okolí bazénov je niekoľko voľne roztrúsených stánkov s občerstvením, ktoré na prvý pohľad potrebujú trocha skrášliť. Nájdete tu aj reštauráciu s obsluhou, kde sa môžete posilniť teplou stravou.

Vhodné pre: najmä pre dospelých.
Naše hodnotenie: 3

VŠIMLI SME SI: Na prvý pohľad je toto kúpalisko a jeho bazény akoby v horšom stave. Môže za to však výrazne liečivý účinok kvalitného termálneho prameňa, ktorý vylieči množstvo chorôb. Určite by však stálo za to zreštaurovať ho, ale milý personál vám vynahradí aj tento nedostatok. V blízkosti kúpaliska si všimnete obrovskú vodnú plochu, ktorá vás zláka najmä v lete. Odporúčame prehliadku vyše 700-ročného historického centra obce Vrbov a prechádzky do krásnej tatranskej prírody.

Otváracie hodiny:
September – apríl: od 9.00 do 20.00 hod.
Cenník: Celodenné vstupné:
Dospelí: 190 Sk
od 16.00 hod. 140 Sk
Držiteľ ZŤP: 100 Sk
Deti do 10 rokov: 100 Sk
od 16.00 hod. 70 Sk
Deti do 3 rokov: bezplatne
Kontakt:
www.termalnekupalisko.com
mail: [email protected]
telefón: + 421 52 468 19 14 Liečivá voda vás zregeneruje: Termálne kúpalisko IZABELA VO VYŠNÝCH RUŽBACHOCH

Kde ho nájdete: Termálne kúpalisko Izabela nájdete v okrese Stará Ľubovňa. Ak sa v týchto častiach Slovenska dobre nevyznáte a cestujete autom, pripravte sa na horšie dopravné značenie. Dajte pozor, aby ste nezablúdili.
Zaujímavosťou areálu je ostrov v rekreačnom bazéne s vysokými ihličnatými stromami. Prekvapila nás odsúvateľná kupola na termálnom krytom bazéne. Krytý bazén s teplotou vody 34 °C je v prevádzke po celý rok. Bazén umožňuje plnohodnotnú návštevu areálu aj v prípade menej priaznivého počasia. Jeho súčasťou je aj oddychový priestor s občerstvením a so šatňami. Vďaka pohyblivými skleneným stenám budete mať počas plávania pocit, že ste priamo v prírode. V areáli nájdete aj detské ihriská, infrasaunu a občerstvenie. Samozrejmosťou sú šatne a sociálne zariadenia.

Zloženie vody: Liečivá uhličitá voda priaznivo pôsobí na celý organizmus, upravuje vegetatívne funkcie organizmu, celkovo pôsobí regeneračne a relaxačne.

Ak vysmädnete a vyhladnete: V zimnom období sa môžete posilniť v hoteli Strand, ktorý ponúka širokú paletu jedál.

Vhodné pre: návštevníkov kúpeľov, neplavcov, deti, mladých, seniorov, rodiny a dospelých.
Naše hodnotenie: 2

VŠIMLI SME SI: Termálne kúpalisko je bonusom kúpeľov Vyšné Ružbachy. V pokojnej atmosfére zrelaxujete nielen svoje telo, ale aj myseľ. Chýbali nám tu však drobnosti, ktoré by kúpalisko trochu zútulnili. Všetko však vynahrádza nádherný park a možnosť športového vyžitia aj v okolitých priestoroch kúpeľov.

Otváracie hodiny:
Pondelok od 13.00 do 21.00 hod.
Utorok – nedeľa od 10.00 do 21.00 hod.
Cenník:
Kryté bazény sú v prevádzke od 1. 1. do 31. 12. 2007
Vstup na 1 hod:
Dospelí 120 Sk
Deti do 12 rokov, dôchodcovia a ZŤP 100 Sk
Kontakt:
www.ruzbachy.sk
mail: [email protected]
telefón: +421 052/42 66 542 Vyskúšajte niekoľko druhov sáun Relax v lone prírody: Vodný raj VYHNE

Kde ho nájdete: Vodný raj Vyhne nájdete v banskoštiavnickom regióne. Pokiaľ sa rútite zo Žiaru nad Hronom do Žarnovice alebo naopak, musíte prejsť cez Bzenicu. A práve tu odbočíte do Vyhní, ktoré nájdete v krásnom prírodnom prostredí. Prevádzka Vodného raja je celoročná, a tak môžete navštíviť wellness centrum, kde nájdete suchú, bylinkovú, parnú saunu a infrasaunu. Pohovieť si môžete aj v jakuzze, z ktorej po pár krokoch narazíte na relaxačnú odpočiváreň s výhľadom na celý areál kúpaliska. Okrem solária a masáže sa môžete okúpať vo vnútornom bazéne s protiprúdom a výplavom do exteriéru, pričom si oddýchnete aj na masážnych laviciach ukrytých pod hladinou bazéna. Nájdete tu 50- a 25-metrový plavecký bazén, relaxačný bazén s vodnými atrakciami, potápačskú komoru s hĺbkou 4 m, detský bazén s minišmykľavkou pre deti do 10 rokov a tobogan so šmykľavkou a dojazdovým bazénom.

Zloženie vody: Prameň prírodnej termálnej vody s teplotou 36,5°C má vysoký obsah železa a blahodarne pôsobí na zápaly nervov, ženské choroby, pohybový a svalový reumatizmus, kožné a srdcové choroby, stavy po operáciách, ale ja na duševnú vyčerpanosť. Teplota vody v plaveckých bazénoch je od 26 °C do 28 °C, v relaxačných od 30 °C do 32 °C.

Ak vysmädnete a vyhladnete: K dispozícii je denný bar so širokou ponukou nápojov a pizzeria s kvalitným sortimentom originálnych talianskych špecialít a šalátov. Onedlho chystajú sortiment jedlá rozšíriť o ďalšie gurmánske špeciality.

Vhodné pre: dospelých, deti, rodiny, dôchodcov a ZŤP
Naše hodnotenie: 1+

VŠIMLI SME SI: Areál ešte vonia novotou. Priestory sú účelne zariadené, čisté a ponúkajú možnosť prežiť tam príjemné chvíle. Súčasťou areálu je moderné relaxačno- -športové centrum. Zahrať si môžete bowling, skočiť do fitnescentra, dať sa vymasírovať v hydromasážnej vani alebo si objednať príjemnú masáž.

Otváracie hodiny:
Pondelok – štvrtok od 11.00 do 21.00 hod.
Piatok – sobota od 10. do 22.00 hod.
Nedeľa od 10.00 do 20.00 hod.
Štátne sviatky od 10. do 22.00 hod.
Cenník:
Dospelí na 3 hod. 150 Sk, celodenný 290 Sk
Dieťa (do 140 cm 14 rokov) na 3 hod. 120 Sk, celodenný 230 Sk
Dieťa do 14 r. na 3 hod. 120 Sk, celodenný 190 Sk
ZŤP, seniori nad 60 r. na 3 hod. 100 Sk, celodenný 190 Sk
Dieťa do 2 rokov zdarma
Kontakt:
www.vodnyrajvyhne.sk
www.turistikaonline.sk
mail: [email protected]
telefón: +421 045 69497 12, 15, 16 Napriek zime sme tu našli kúpaniachtivých starších ľudí. Sympatický areál pre všetkých: Thermalpark V DUNAJSKEJ STREDE

Kde ho nájdete: Thermalpark v Dunajskej Strede nájdete na južnom Slovensku, na Žitnom ostrove. Termálne kúpalisko okrem liečivej termálnej vody ponúka aj park, jazierko, bazény, reštauráciu, bufety, penzión a kemp. Ak si chcete oddýchnuť a poriadne zrelaxovať, k dovolenkovej pohode vám prispejú aj masáže, pedikúra či manikúra. Návštevníkom túžiacim po osviežení je k dispozícii šesť bazénov a jeden detský bazén. Deťom je k dispozícii malé ihrisko, kde sa môžu zabaviť na hojdačkách, preliezačkách a pieskovisku.

Zloženie vody: Termálna voda s teplotou 54 až 56 °C sa získava z geotermálneho vrtu s hĺbkou 1 600 metrov. Vhodná je nielen na plávanie a čľapkanie, ale má priaznivé účinky aj pri chorobách pohybového ústrojenstva.

Ak vysmädnete a vyhladnete: Na návštevníkov kúpaliska sa teší reštaurácia Thermal, kde si môžu vybrať z pestrého jedálneho lístka v kultivovanom prostredí a so zdvorilou obsluhou.

Vhodné pre: dospelých, deti, rodiny, dôchodcov a ZŤP
Naše hodnotenie: 1-

VŠIMLI SME SI: Hoci kúpalisko momentálne zažíva menšiu rekonštrukciu, nebudete sa cítiť nijako obmedzovaní. Areál kúpaliska je rozsiahly a pôsobí upokojujúco.

Otváracie hodiny:
Pondelok od 11.00 do 20.00 hod.
Utorok – nedeľa od 9.00 do 20.00 hod.
Cenník:
Denné vstupenky:
Dospelí 100 Sk
Dieťa do výšky 100 cm zadarmo
Dieťa do 14 rokov 70 Sk
Dôchodca 70 Sk
Telesne postihnutí 70 Sk
Nad 75 rokov v pondelok (ostatné dni zadarmo) 70 Sk
Sauna na 1 hodinu 80 Sk
Kontakt:
www.thermalpark.sk
mail: [email protected]Na svoje si tu prídu aj tí najmenší. Vodný svet plný prekvapení: Termálcentrum GALANDIA

Kde ho nájdete: Areál Termálcentra Galandia sa nachádza v Galante, asi 60 km od hlavného mesta. Centrom celého termálneho komplexu s celoročnou prevádzkou je atraktívna bazénová hala so štyrmi antikorovými vnútornými bazénmi. Termálcentrum ponúka aj rôzne masáže a bylinkové kúpele. Po vykúpaní a relaxe môžete využiť služby samoobslužnej reštaurácie. Vo vnútornej časti, ktorá má celoročnú prevádzku, nájdete veľký relaxačný bazén, hypertermálny pokojový bazén, detský bazén, dojazdový bazén, 1 uzavretý tobogan, rýchle občerstvenie a bar.

Zloženie vody: Voda je zohrievaná a nemá žiadne liečivé účinky.

Ak vysmädnete a vyhladnete: Stravovanie je zabezpečené v reštaurácii typu rýchleho občerstvenia, ako aj v bufetoch vo vonkajšom areáli. Pre tých, ktorí si chcú dať niečo ľahké pod zub alebo ísť len na kávu, je k dispozícii aj moderná kaviarnička v hlavnom komplexe. Je dostupná aj pre tých, ktorí si nezakúpili lístok do bazénovej časti komplexu.

Vhodné pre: dospelých, deti, dôchodcov, ľudí so ZŤP a rodiny.
Naše hodnotenie: 1+

Pripravované akcie:
16. 11. 2007 Nočné kúpanie s prekvapením od 21.00 do 24.00 hod.
7. 12. 2007 Nočné kúpanie s Mikulášom od 21.00 do 24.00 hod.
28. 12. 2007 Nočné kúpanie – rozlúčka s rokom od 21.00 do 24.00 hod.
V decembri pre každého stého návštevníka v spolupráci s miestnym klenotníctvom pripravili príjemné vianočné prekvapenie!
21. 12. 2007 bude zlosovanie o atraktívne ceny spomedzi všetkých decembrových návštevníkov.


VŠIMLI SME SI: Centrum je novootvorené a vedenie kúpaliska sa od samého začiatku snaží organizovať atraktívne podujatia, aby prilákalo nových návštevníkov. Pre obyvateľov Galanty pripravilo napríklad 20-percentné zľavy, čo je sympatické. Všade sa stretnete s poriadkom a príjemným personálom. Chuť navštíviť toto centrum vám môžu dodať napríklad aj dve veľké digitálne obrazovky, na ktorých môžu páni sledovať športové prenosy.

Otváracie hodiny:
Denne od 10.00 do 22.00 hod.
Cenník:
Jesenná akcia 2XL:

Zahŕňa vnútorný hypertermálny pokojový bazén, vnútorný veľký relaxačný bazén, detský vnútorný bazén, tobogan a dojazdový bazén. Cena vstupov platí každý pondelok až piatok v čase od 10.00 do 22.00 hod. počas trvania akcie, ktorá sa končí 30. 11. 2007.
Dospelí zaplatia za trojhodinový vstup (v prípade obyvateľov Galanty) 150 Sk, ostatní návštevníci 200 Sk
Deti od 6 do 15 rokov (v prípade obyvateľov Galanty) 48 Sk, ostatní návštevníci 96 Sk Deti do 6 rokov majú vstup v oboch prípadoch zdarma.
Kontakt:
www.galandia.sk
mail: [email protected]
telefón: +421 031 780 28 16 tipy navyše: Nechajte sa zlákať!

V prameni sa nielen dobre relaxuje...Termálny prameň pri Chorvátskom Grobe Termálny 50 °C teplý prameň sa nachádza kilometer od križovatky v centre obce Chorvátsky Grob smerom na Svätý Jur. Od cesty ho obklopuje niekoľko betónových panelov. Navštevujú ho najmä domáci obyvatelia, ale aj ľudia z okolia. Môžte sa tu stať svedkami mileneckých stretnutí alebo dokonca zazrieť aj zopár nudistov. Okolie prameňa sa, bohužiaľ, neudržiava a pôsobí skôr odpudivo.
Kontakt: Sadnite do auta a skočte sa pozrieť...
V Bešeňovej si zlepšíte svoje zdravie.Termálne kúpalisko Bešeňová Kúpalisko je vybudované na báze horúcich prameňov liečivých vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1 987 metrov. Voda sa na povrch dostáva s teplotou 62 °C. Termálna voda v Bešeňovej má blahodarné účinky na pohybové a urologické ústrojenstvo, dokonca má aj kozmetické účinky. Okrem toho priaznivo pôsobí na dýchacie ústrojenstvo, ale je veľmi vhodná aj pre ľudí, ktorí sú dlhodobo vystavení stresu. Počas zimných mesiacov je určite atraktívne aj večerné kúpanie.
Kontakt: www.besenovanet.sk
mail: [email protected]
telefón: +421 44 430 43 07 701
Podhájska je obľúbeným miestom zdravia a relaxu.Termálne kúpalisko Podhájska Nájdete tu bazény s horúcou vodou priamo z prameňa, ktorá sa musí riediť, pretože teplota vody dosahuje neuveriteľných 78,3 °C. Teplota vody v bazénoch je teplá 30 až 36 °C. Je to teplota, ktorá zabezpečuje optimálny vplyv minerálov na pokožku, choroby pohybového aparátu, dýchacieho a srdcovo-cievneho ústrojenstva. Blahodarné účinky má aj na gynekologické a urologické choroby.
Kontakt: www.podhajska.sk
mail: [email protected]
telefón: +421 35 65 86 106