Asi nikto nie je nadšený z toho, že musí byť zatvorený doma, je to ale nevyhnutné, aby sme ochránili seba aj ostatných. Ak vám prepadla mizerná náalada, poradíme vám, ako s ňou zatočiť. A toto môžete pokojne urobiť aj teraz.

Choďte na čerstvý vzduch

Urobte si prechádzku. To môžete urobiť aj teraz, ak uprednostníte prechádzku niekde, kde je len minimum iných ľudí, a samozrejme, s rúškom. Napríklad namiesto obeda sa 15 minút prechádzajte.  Ak máte psa, urobte si čas a choďte s ním von aspoň na hodinu. Váš maznáčik vám bude vďačný a vy sa krásne prevetráte. 

Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

Kúpeľ vo vani

Doprajte si horúci bublinkový kúpeľ. Aspoň 15 minútový relax v prevoňanej vani dokáže hotové zázraky. Večer vás dostane do pohody napríklad levanduľa. A ak nemáte vaňu, skúste niektorý z relaxačných sprchových gélov s éterickými olejmi. Dlhá horúca sprcha pomôže tiež.

Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock

Niet nad dobrú čokoládu

Ak na vás lezie depka a ak nemáte šancu ju zahnať ničím z uvedeného, poslednou záchranou je čokoláda. Jediné, čo potom potrebujete, je urobiť si príjemné osvetlenie, na chvíľu sa natiahnuť a vychutnať si ju. Vynikajúca je uvarená s mliekom, pretože horúca čokoláda je najúčinnejšie antidepresívum vôbec.

Archív
Zdroj: Shutterstock