Jean-Claude Van Damme vyzerá v pred šesťdesiatkou skvele. Kondíciu a svaly by mu mohli závidieť mladíci. Akčný hrdina trénuje denne po celý život. Ale tvrdí, že priemerný človek si vystačí s oveľa menšou mierou pohybu a môže vyzerať dobre a byť zdravý do vysokého veku. Najdôležitejšie zo všetkého je však zaujať správne držanie tela.

Jean Claude Van Damme v časoch najväčšej slávy. Na Slovensku je stále veľmi populárny.
Jean Claude Van Damme v časoch najväčšej slávy. Na Slovensku je stále veľmi populárny.
Zdroj: mag, anc, profimedia

A cvičenie pätnásť minút dvakrát týždenne vytvorí v tele návyk, takže potom začne cvičenie samo vyžadovať. "Najdôležitejší zo všetkého je postoj," zveril Jean-Claude v relácii Good Morning Britain. Správne držať telo je potrebné nielen pri behu, ale aj pri chôdzi.

Actor Jean-Claude Van Damme, left, and Gladys Portugues arrive at the premiere for the film
Actor Jean-Claude Van Damme, left, and Gladys Portugues arrive at the premiere for the film "Robin Hood", at the 63rd international film festival, in Cannes, southern France, Wednesday, May 12, 2010. (AP Photo/Joel Ryan)
Zdroj: Joel Ryan

"Najpodstatnejšie je pochopiť, ako správne stáť, potom môžete robiť čokoľvek. Veľa ľudí má ploché chodidlá, keď kráča, nenakláňa boky do správnej polohy, takže ich chrbát nie je maximálne rovný. Toto sú jednoduché veci, ale musí sa začať krok za krokom a postupne tvoriť nové návyky. Nemôžete začať behať, keď neviete chodiť, musíte sa naučiť krásne chodiť, veľmi pekným spôsobom, mať pri tom dobrý postoj tela," tvrdí Van Damme.