Naše telá sa neustále obnovujú a tak aj zuby sú schopné samoregenerácie. Naštartovať liečivý proces môžete týmto trikom.

Priaznivci alternatívnej medicíny tvrdia, že ak máte malý kaz, nemusíte hneď bežať k lekárovi a míňať peniaze. Môžete skúsiť tento zázračný recept, ktorý vraj veľmi účinne pomáha.

Na regeneráciu zubného kazu potrebujete iba 2 veci! Koreň kostihoja lekárskeho a škrupiny z bio vajec. Škrupina vajíčka obsahuje 27 minerálov a veľa vápnika, takže je ideálna ako stavebný materiál k regenerácii zubov. Koreň kostihoja zase urýchľuje rast kostí, zubov a tkaniva.

Ako si odstrániť zubný kaz bez lekára?
Ako si odstrániť zubný kaz bez lekára?
Zdroj: Shutterstock

Ako na to?

- Denne by ste mali zjesť jednu škrupinu bio vajca. Možno sa vám to zdá čudné, ale je to celkom jednoduché. Stačí škrupinu rozmixovať napríklad s ovocím do smoothie nápoja. Ideálny je napríklad banán, pretože udrží čiastočky škrupinky v nápoji a neklesnú na dno. Dôležité je vajce pred mixovaním 5 minút povariť, aby sa zničili prípadné patogény. Najlepšia doba na zjedenie je večer, lebo telo najlepšie spracúvá vápnik vo večerných hodinách.

- Denne by ste mali kloktať výluh z koreňa kostihoja. Koreň používajte čerstvý alebo sušený. Ten sušený treba 10 minút povariť. Potom zoberte asi za palec koreňa a rozmixujte ho s pár lyžicami vody. Musí vzniknúť tekutina, ktorú budete kloktať. Tú prevaľujte v ústach asi 20 minút a potom vypľujte.

Ako si odstrániť zubný kaz bez lekára?
Ako si odstrániť zubný kaz bez lekára?
Zdroj: Shutterstock

Výsledok sa dostaví takmer hneď

Už po pár dňoch pocítite blahodarné účinky, ale mnohé kazy sa uzdravia za 1 až 2 mesiace pravidelného denného ošetrovania. To je aj dĺžka tejto kúry. Avšak, ak máte problém s pečeňou, tak liečbu s kostihojom radšej prekonzultujte s lekárom.