Reklama

Už čochvíľa príde JEJ ČAS: Poznáte úplne všetky LIEČIVÉ účinky ŠPARGLE? Ak nie, je to škoda...

Chutí vám viac biela, či zelená? Je to stále tá istá špargľa, len inak pestovaná.

Zdroj: Shutterstock

Reklama

Jesť by ju mali hlavne tlakári, cukrovkári a muži po päťdesiatke, ktorí túžia v posteli fungovať ako za mladi… Šup s ňou na tanier!

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Maľujete si OBOČKO správne? Známa makeu-up artistka vám ukáže ako to (NE)ROBIŤ!

    Špargľa má množstvo pozitív. Začneme tým, že je skvelá pri redukčnej diéte – kombinácia veľmi nízkej energetickej hodnoty a jej lahodnej chuti robí z chudnutia príjemný zážitok. Vysoký obsah vlákniny prospieva tráveniu a prispieva k prevencii nádorov hrubého čreva. Hlavný zdravotný efekt špargle je však v tom, že pomáha znižovať hladinu škodlivého cholesterolu a znižovať vysoký krvný tlak. Vďaka tomu pomáha predchádzať kardiovaskulárnym ochoreniam. Má aj veľmi dobrý vplyv na hladinu cukru v krvi, takže je vodná aj pre diabetikov.

    Zdroj: Shutterstock

    Zapekaná špargľa so syrom a cherry rajčinkami - mňam!

    Priaznivo pôsobí na stav obličiek, močového mechúra a prostaty, stimuluje krvotvorbu a zlepšuje zásobovanie mozgu kyslíkom. Vysoký obsah kyseliny listovej a niacínu robí zo špargle aj dobrý prostriedok na „omladzovanie“ buniek a vyrovnávanie hormonálnej hladiny v tele. Práve vďaka tomu sa odjakživa považovala aj za afrodiziakum. Páni urobia veľmi dobre, ak si jej doprajú do sýtosti. Hlavne, ak už majú po päťdesiatke. To však stále nie je všetko! Špargľa tiež pomáha zlepšovať mentálne funkcie (najmä pamäť), ale aj kvalitu spánku. Ak sa v noci prehadzujete a „rátate ovečky“, spravte si už dnes špargľovú večeru.

    Anketa

    Máte radi špargľu?

    • ÁNO100%
    • NIE0%

    Hlasovanie bolo ukončené