Muži si z nás často robia srandu a postupné oslabovanie pevnosti pŕs dávajú za vinu gravitácii. Kiež by to bolo také jednoduché. To by sme sa s tým museli zmieriť a oni vlastne tiež. Krásu našich pŕs však môžeme ovplyvňovať a ak im doprajete dostatočnú starostlivosť, čiastočne vyhráte aj nad tou protivnou gravitáciou.

Z posledných výskumov vyšlo najavo, že tkanivo na našich prsiach starne oveľa rýchlejšie, než tkanivo v ostatných častiach nášho tela. To je dôvod, prečo koža ochabuje a prečo sa možno častejšie tvoria na prsiach strie. Navyše počas života sa niekoľkokrát mení ich vzhľad, za čo môžu časté váhové výkyvy, pôrod, ale aj hormonálne zmeny každý mesiac. Nikto nemá jednu veľkosť po celý život, dokonca ani po väčšinu života.

Hydratujte!

Siahnite teda po hydratácii a dodajte pokožke vlahu. Ak budete správne hydratovať, vytvorí sa medzi pokožkou a okolitým prostredím bariéra, kde sa bude udržiavať voda a prsia tak zostanú pevné, pružné a hladké. Aby ste podporili celkový účinok, natierajte pravidelne nielen prsia, ale aj hruď nad nimi, kokosovým olejom.

Samotná vlaha nestačí, aby ste si udržali prsia krásne a pevné, musíte mať pevné aj ich svalstvo. To ochabuje postupom rokov nielen celkovým opotrebením, ale aj zlými návykmi. Napríklad nosením zlej podprsenky, alebo dokonca aj nezdravým postavením tela. Často dbáme na to, aby sme mali správnu oporu pri športovaní, pretože pohyb pŕs pri tom môže byť veľmi nepríjemný, pre niekoho dokonca aj bolestivý. Svaly pri tom totiž ochabujú a uvoľňujú sa. V niektorých prípadoch môže dôjsť aj k natrhnutiu prsného svalu, čo je záležitosť skutočne veľmi bolestivá.

Tesná podprsenka obmedzuje cirkuláciu krvi
Tesná podprsenka obmedzuje cirkuláciu krvi
Zdroj: RCA

S rovnakou starostlivosťou, akou dbáme o prsia pri nákupe športovej podprsenky,  by sme však mali vyberať aj tú na každodenné nosenie. Aj pri bežných úkonoch sú naše prsia zamestnávané, nehľadiac na to, keď musíme niekedy dobehnúť na električku, alebo autobus. Za podprsenku sa teda nebojte priplatiť, pevný hrudník vám poďakuje sám. A nielen on, ale aj obdivné pohľady mužov vo vašom okolí.

Okrem voľby správnej podprsenky sa svaly udržia pevné aj pri dobrom držaní tela. Ak budete sedieť, alebo stáť, rovno, nielen že takéto držanie bude zdravé pre prsia, ale tiež budú o to lepšie vyzerať. Preto vypnite poriadne hruď, ramená ľahko zatiahnite dozadu a budete kočka.

Rozmaznávajte sa

Zdravé prsia však nie sú len o výbere správnej podprsenky či dostatočne silnom hydratačným kréme. Bez dostatočnej prevencie by nám boli krásne, ale choré prsia nanič. Raz mesačne si teda vyhraďte chvíľu sama pre seba a pre svoje prsia a venujte im dostatok starostlivosti. Poriadne ich ohmatajte, či nedošlo k nejakým zmenám. Ak pociťujete aj drobné rozdiely, rozhodne neváhajte a ihneď navštívte lekára.

Obozretné buďte aj čo sa týka akné na hrudníku. Každá jazvička, ktorú na tomto mieste zanecháte, sa vám bude nepríjemne pripomínať skutočne veľmi, veľmi dlhú dobu. Použite teda čistiace prostriedky na akné zamerané na citlivú pleť. Ak by ste mali tieto problémy dlhšiu dobu, navštívte dermatológa, ktorý vám predpíše upokojujúci krém.