Kristína (23) z Bratislavy

Schudla 24 kíl za rok

Váha predtým: 98 kg

Váha teraz: 74 kg

„Pozrela som sa do zrkadla a stále som videla len smutné tučné dievča.“

Nakopla ju zmena práce

Boj Kristíny s váhou sa začal v roku 2013, keď mala čerstvých 18 a ukončenú strednú školu. Oslovila ju modelingová agentúra, ktorej sa páčila pre výšku 187 cm, no jej váha 78 kíl už menej. Poradili jej preto, aby schudla 15 kíl, čo si Kristína vzala k srdcu.

"Pozrela som sa do zrkadla a stále som videla len smutné tučné dievča."
Zdroj: archív čitateliek

„Najala som si trénerku a nastavila si diétu, pri ktorej som prijímala len 1 100 kcal denne, a 3-krát do týždňa som cvičila. Síce som zo 78 kíl schudla na 62, no mala som aj vážny problém – anorexiu. Pozrela som sa do zrkadla a stále som videla len smutné tučné dievča,“ spomína Kristína. Keďže zo seba bola sklamaná, vzdala sa a začala svoj smútok zajedať nezdravými jedlami. Za necelých 8 mesiacov pribrala na 98 kg.

Zdroj: Shutterstock

Hanbila sa ísť aj fitka

„Na tejto váhe som sa držala asi rok a nevedela som sa pohnúť ďalej. Cítila som sa veľká, nepríťažlivá a hanbila som sa ísť aj do fitnescentier. Všetko sa zmenilo, keď som nastúpila do novej práce. Začala som pracovať ako obsluha prevádzky v štúdiu s inovatívnymi bicyklami, kde som začala aj cvičiť. Začali mi miznúť prvé kilá a sama som bola prekvapená, aké to je jednoduché.

Stačí sa hýbať a mať čistú myseľ. Vyhľadala som aj profesionálnu trénerku Majku, ktorá mi skvele pomohla prvé mesiace s tým, ako sa naštartovať a ako sa stravovať pomocou IIFYM stravovania, založenom na kalóriách a makrách. Keďže jedlo milujem, nemôžem svoju myseľ trápiť drastickými diétami a odopieraním si jedál. Takto som si mohla dať čokoládu, pizzu alebo aj palacinky. Po roku sa cvičenie a zdravý životný štýl stali mojím hobby. Mám zdravých 75 kg a plánujem ísť budúci rok na súťaž fitness bikiny. Chcem tam ukázať, že možné je všetko a stačí len veriť a chcieť!

Kristína (23) z Bratislavy.
Zdroj: LÝDIA CZAKÓ