Reklama

Neplatí, že ranné vtáča ďalej doskáče! Ranné vstávanie neprospieva, dokonca má na svedomí TOTO!

Ranné vstávanie nám vraj neprospieva.

Zdroj: Shutterstock

Reklama

Aj vy ste už určite počuli o tom, aké sú typy ľudí – škovránky, čo vstávajú skoro, a sovy, čo ponocujú. Nenúťte sa do opaku, mohlo by vám to uškodiť. A ranostaji to nemajú vôbec vyhraté.

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Neuveriteľné, TOTO o vás vypovedá pozícia v ktorej spíte!

    Vyvrátili to vedci, ktorí tvrdia, že skoré vstávanie nie je zdravé. Väčšina z nás totiž na rozdiel od západného sveta vstáva ráno medzi piatou a siedmou hodinou a pracovať začína zhruba o hodinu neskôr. Hoci v poslednom období aj my chodíme do práce častejšie na deviatu hodinu ako je to v západných krajinách.

    Pracovať od 9.00 je lepšie

    A tak to má byť, je to nielen zdravšie, ale i efektívnejšie. Najviac zmätkov a chýb ľudia údajne urobia medzi siedmou a deviatou hodinou.

    Starý systém

    Za náš zvyk vstávania za úsvitu môže vraj bývalý rakúsko-uhorský systém. Cisár František Jozef vraj nútil svojich úradníkov pracovať od úsvitu a oni túto požiadavku celkom logicky preniesli aj na svojich podriadených.

    Odborníci dokonca varujú

    Odborníci zastávajú názor, že ak sa nasilu snažíme zo seba urobiť ranné vtáča, pričom sme fyziologický typ, ktorý potrebuje spať ráno od 8.00 do 9.00, tak si môžeme ublížiť. Počas spánku máme totiž 4 až 5 spánkových cyklov a tie nadránom sú najdlhšie a najkvalitnejšie. Práve vtedy si ukladáme pozitívne citové vnemy, odstraňujeme tie negatívne, upravujeme pamäťové vzorce a táto fáza priaznivo vplýva na našu kreativitu a intelekt. Prirodzene večerné typy, takzvané sovy, majú túto fázu oveľa neskôr ako ranostaji. Ranným vstávaním by si ju narušili alebo úplne vynechali.