Jany je energický a pozitívny človek, milovník pohybu. Pracuje ako osobný tréner, kouč a motivátor. Jany je milovník zdravého životného štýlu a zarytý vegán. Športu sa venuje celý život a dosiahol skvelé výsledky v mnohých oblastiach. Okrem iného je zakladateľom projektu UCR – Urban City Race –, ktorého cieľom je, jednoducho povedané, behanie po meste. Cez autá, lavičky, bilbordy a rôzne prekážky. Jany je človek, ktorý si s každým tyká a každého nakazí svojou energiou, ktorá z neho srší.

Daj sa do formy s Janym za 5 minút
Zdroj: archív J. L.

 

Je možné schudnúť pri cvičení doma? Mnohé ženy dnes nemajú čas na fitcentrum. Staranie sa o rodinu, každodenný kolobeh im to nedovoľuje, prípadne sa nevedia odhodlať vojsť doň, ale pochybujú o účinnosti cvičenia z domu.

Dnes už môžem zodpovedne, z vlastných skúseností a s istotou povedať, že cvičenie doma má rovnaké výsledky. Pretože ľudia sú na to sami. Majú síce mňa ako pomôcku, mentora, ktorý ich vedie, ale všetko ostatné je na nich. Naopak, ľudia, ktorí si vo fitcentre zaplatia osobného trénera, si myslia, že je za všetko zodpovedný, pretože pri vlastnom zlyhaní je ľahšie hľadať vinníka, ako si povedať: „Drahá, toto už je naozaj tvoja chyba.“ Doma sa ľudia cítia uvoľnenejší, nikto ich nesleduje, nikto nerieši, čo majú na sebe, môžu byť neupravení v starých teplákoch a môžu sa sústrediť na cvičenie. Vo fitcentre človek primárne rieši, ako vyzerá, kto sa na neho pozerá, či pri danom cviku vyzerá dobre, či smiešne a čo si o ňom myslia ostatní. Svoju pozornosť nesmeruje na seba.

Je chudnutie založené iba na tréningoch? Narážam na to, či zohráva hlavnú úlohu len cvičenie alebo je dôležitá aj strava a doplnky výživy?

Každý z nás určite vie, že strava je pri chudnutí 70 percent úspechu. Myslím si, že ide ruka v ruke s pohybom. Poznám jednoduché prirovnanie, keď zarobíte mesačne 1 000 eur a miniete 1 500 eur, tak ste si museli niekde požičať. To isté sa deje s naším telom. Keď denne spálime 1 000 kalórií, ale prijmeme 3 000, je jasné, že budeme priberať. Preto je odpoveď jasná – jedlo a zdravé stravovanie sú neodmysliteľnou súčasťou premeny. Ak si tieto základné veci neuvedomíme, nikdy nedosiahneme vytúžený cieľ. Ale je to jednoduché, pretože, ako hovorím, stačí, ak sa budeme denne hýbať 30 až 60 minút a budeme jesť reálne potraviny (potraviny, ktoré nám dáva matka zem a boli tu odpradávna).

Obmedzili ste sacharidy a váš jedálny lístok tvoria prevažne bielkoviny? Ak znížite príjem sacharidov na menej ako 100 gramov za deň, v tele sa spustí ketóza. Je to stav, kedy sa spaľujú tuky namiesto cukrov a jej súčasťou je i dych, ktorý páchne po acetóne. 
Zdroj: Profimedia.sk

 

Máte sa na čo tešiť!

Daj sa do formy s Janym za 5 minút
Zdroj: archív J. L.

Každý týždeň nájdete na našich weboch www.pluska.sk a www.casprezeny.sk nové video, ktoré pre vás pripraví sám Jany Landl. Cviky budú vždy zamerané na konkrétnu partiu. Ako sám spomínal, cvičenie doma je naozaj účinné. Jeho videá budú prispôsobené, a tak nebudete musieť chodiť do fitcentra. Počas cvičebného programu tohto špičkového trénera nepotrebujete žiadne špeciálne pomôcky, bude vám stačiť to, čo nájdete vo vašej domácnosti. Videá budú obsahovať edukatívnu časť, kedy vám prezradí účinné tipy a triky o stravovaní, kedy ako a čo jesť, ako často cvičiť a aké doplnky výživy je vhodné konzumovať. A to nie je všetko. Každý týždeň venujeme jednu stranu projektu Daj sa do formy s Janym za 5 minút, na ktorej zodpovie vaše najčastejšie otázky. Preto nás sledujte na Facebooku a otázky o stravovaní či ako sa dostať do formy posielajte už teraz na e-mail [email protected]