Odkedy robím z domu, veľmi som pribrala, najmä spodné bruško. Pohyb mám najmä okolo detí a domácnosti. Aké cviky sú dobré pre nás, čo sedíme doma za PC?

homeoffice praca pracovny stol diar pracovna
homeoffice praca pracovny stol diar pracovna
Zdroj: unsplash.com

 

Neexistujú špeciálne cviky len pre ľudí, ktorí pracujú za počítačom. Dôležité je stanoviť si čas na tréning a cvičenie si dôkladne naplánovať. Je jedno, či si kamionistka alebo kaderníčka. Dôležité je správne si to naplánovať. Ak to nerobíme, tápame a hľadáme sa a nikdy nepríde správny čas na cvičenie. Ruku na srdce, vždy, keď robíme z domu, nájde sa nejaký rušivý element, deti, rodina, domáce práce alebo práčka, prípadne treba vyložiť umývačku a späť do práce za počítač. Vždy nás niečo vyrušuje a zrazu je večer, keď sa opäť staráme o muža, deti, domácnosť a nie je čas na cvičenie. Vy ho máte! Len ste si ho zle naplánovali. Ak chcem cvičiť, čas na to si nájdem! Buď to môže byť skôr, ako všetci vstanú, teda už ráno o šiestej, alebo večer, keď sú všetci a všetko na poriadku, okolo dvadsiatej hodiny. Cvičenie si treba naplánovať podľa toho, kedy nám to lepšie vyhovuje a zapadá do plánov. Aké cviky sú vhodné, je veľmi individuálne. Nedajú sa určiť konkrétne cvičenia len pre pracujúcich za počítačom. Osobne by som zvolil cviky na uvoľnenie chrbta a chrbtice. Tréning by som začal kardio cvičením – ľahkým behom vonku na čerstvom vzduchu, čo vás preberie do nového dňa, ak je ráno, alebo uvoľní na záver celého dňa, ak je podvečer. Potom pár cvikov na posilnenie celého tela a na záver strečing, pri ktorom si uvoľníme preťaženú chrbticu po dni strávenom sedením za počítačom. Základom je plánovať! Tak držím palce. (Úsmev.)

OTESTUJTE SA: Dokážete priradiť mestá a obce k slovenským okresom? Zistite, ako na tom ste!
OTESTUJTE SA: Dokážete priradiť mestá a obce k slovenským okresom? Zistite, ako na tom ste!
Zdroj: Shutterstock

Každý týždeň nájdete na našom webe www.casprezeny.sk nové video od Janyho. Cviky budú vždy zamerané na konkrétnu partiu. V edukatívnej časti nájdete účinné tipy a triky o stravovaní. Otázky, ako sa dostať do formy, alebo čokoľvek ohľadom chudnutia, cvičenia
a stravovania nám posielajte na e-mail [email protected]