Čučoriedková bez cukru

4 porcie

● 3 vrecúška čierneho čaju ● 1 l vody ● 100 g čučoriedok ● 4 vetvičky mäty ● ľadové kocky

Ako prvé si uvaríme čierny čaj. Čajové vrecúška zalejeme vriacou vodou a necháme lúhovať podľa návodu. Vyberieme a necháme vychladnúť. Potom dáme do chladničky poriadne vychladiť. Čučoriedky roztlačíme vidličkou v sitku, pričom zachytíme vytekajúcu šťavu. Tú zamiešame do čaju. Podávame s ľadovými kockami, roztlačenými čučoriedkami, ako aj pár lístkami mäty.

Čas prípravy: 10 minút

Už ste počuli  náš podcast?

Čučoriedková limonáda bez cukru
Zdroj: Shutterstock

Malinová s kokosom

4 až 6 porcií

● 800 ml ovocného čaju ● ľadové kocky ● 250 ml malín ● 4 ČL medu ● 600 ml kokosovej vody

Ovocný čaj zalejeme horúcou vodou a necháme lúhovať asi 10 minút. Prelejeme cez sitko a necháme vychladnúť. Pridáme ľadové kocky a dáme do chladničky poriadne vychladiť. Maliny roztlačíme a zmiešame s medom. Nanesieme do pripravených pohárov, zalejeme vychladeným čajom a doplníme kokosovou vodou.

Čas prípravy: 15 minút

Malinová limonáda s kokosom
Zdroj: Shutterstock

Citrónová so zázvorom

4 porcie

● 1 citrón ● 4 vetvičky mäty ● 1 koreň zázvoru ● 800 ml zeleného čaju ● 200 ml prírodnej jablkovej šťavy ● ľadové kocky

Zázvor ošúpeme pomocou lyžice a nakrájame ho na tenké plátky. Uvaríme zelený čaj podľa návodu a vložíme vetvičky mäty. Nasypeme zázvor, necháme vychladnúť a potom dáme na hodinu do chladničky odstáť. Zmes následne nalejeme do džbánu, pridáme šťavu z citróna, ako aj jablkovú šťavu a podávame s kockami ľadu.

Čas prípravy: 15 minút

Citrónová limonáda so zázvorom
Zdroj: Shutterstock

Grepová s rozmarínom

4 porcie

● 2 grepy ● 4 vetvičky rozmarínu ● 80 ml grepového džúsu (ideálne čerstvý) ● 800 ml perlivej minerálky (môže byť aj tonik) ● ľadové kocky

Grepy narežeme na plátky alebo osminky a dáme do pohárov. Pridáme rozmarín a ľadové kocky. Zalejeme minerálkou alebo tonikom, ako aj grepovou šťavou. Môžeme podávať.

Čas prípravy: 5 minút

Grepová limonáda s rozmarínom
Zdroj: Shutterstock

Melónová s limetou

4 porcie

● 1,4 kg vodného melóna ● 125 ml čerstvej limetovej šťavy ● 500 ml vody ● ľadové kocky

Červenú dužinu z melóna nakrájame na kocky, pričom odstránime jadierka. Dáme spolu s limetovou šťavou do mixéra a rozmixujeme. Použiť môžeme aj tyčový mixér. Kto chce, môže prepasírovať cez sitko, ale nie je to potrebné. Dáme do pohárov, pridáme ľadové kocky a zalejeme vodou.

Čas prípravy: 15 minút

Melónová limonáda s limetou
Zdroj: Shutterstock