Skrytý zázrak

To, že tento tmavý struk dodá koláčom a sušienkam úžasnú chuť a arómu, dobre vieme. Ale to, že vám dokáže nenásilne pomôcť aj pri chudnutí, vie už málokto. Rovnako ako čili obsahuje kapsaicín a zázvor zázvorový olej, aj vanilka sa môže popýšiť látkami, ktoré majú priaznivý vplyv nielen na zdravie, ale aj postavu.

Vanilku môžete bez výčitiek
Zdroj: shutterstock

Pre všetky maškrtné jazýčky

Najmä ak máte rady sladké a často neviete odolať nejakej tej lahôdke, aróma tohto drahocenného struku vám dokáže hodiť záchranné koleso. Istá americká štúdia dokázala, že vanilková vôňa vplýva na centrum hladu v mozgu. A to v náš prospech. Testované osoby, ktorým prilepili na telo leukoplast s vanilkovou arómou, prijali počas dňa až o polovicu menej sladkého oproti ostatným. Výsledkom bolo až o päť kíl menej na váhe, ako mali pred pokusom! Ako na to? Kvapnite si zopár kvapiek vanilkového oleja alebo extraktu na vreckovku a trikrát denne k nej privoniavajte počas 30 sekúnd.

Woman,Eating,Out,Of,Small,Dish
Zdroj: Shutterstock

V ríši snov

Ak sa v spálni obklopíte vanilkovou arómou, rýchlejšie a uvoľnenejšie zaspíte. A práve pri chudnutí je spánok veľmi dôležitý, pretože práve počas nočného odpočinku sa telo regeneruje najlepšie a spaľovanie tukov prebieha na plné obrátky. A isto ste si všimli, že keď vaša noc nestála za veľa, nasledujúci deň ste omnoho maškrtnejšia. Telo si tak vyžaduje rýchle dodanie energie, ktorú nenadobudlo počas noci. Pre kvalitný spánok by ste preto mali urobiť všetko, čo je vo vašich silách.

A je toho viac

Vanilka okrem iného pomáha pri odbúravaní stresu a zvyšuje výkonnosť mozgu. To sú faktory, ktoré rovnako vplývajú na úspech vášho chudnutia.