1. Z jedla po 18.00 sa priberá

Nepravda. Tento mýtus je už dávno vyvrátený. Štúdie totiž dokázali, že telo nespracúva jedlo inak v rôznych časoch dňa. Skutočným problémom je, že ľudia majú tendenciu v noci jesť vysokokalorické jedlá, ako je čokoláda, lupienky. Väčšinou vtedy oddychujeme pred obrazovkou a priberáme bezduchým zobkaním.

2. Detoxikačné diéty sú najúčinnejšie

Nie je to pravda. Diéty, ktoré tvrdia, že sú „detoxikačné“, nemajú žiadne špeciálne schopnosti, ktoré by vám pomohli zhodiť tuk. Telo má pečeň a sofistikovaný systém enzýmov, ktoré ho detoxikujú denne. Najlepšie je jesť zdravé vyvážené jedlá. Neutrácajte peniaze za módne výstrelky, radšej si kúpte zeleninu a ovocie a kvalitné chudé mäso.

3. Vynechávanie jedla pomáha chudnúť

Neplatí to. V skutočnosti to môže mať opačný efekt, tvrdí výskum, v ktorom sa zistilo, že u ľudí, ktorí vynechávajú raňajky, je štyriapolkrát vyššia pravdepodobnosť, že budú obézni. Prečo? Chýbajúce jedlá môžu spôsobiť túžbu po nezdravom jedle aj vás odradiť od cvičenia, pretože máte menej energie. Najlepšie, čo môžete urobiť, je jesť, keď ste hladní a vyberať si výživné jedlá, ktoré vás dlhšie zasýtia, vrátane celozrnných výrobkov, rýb a zdravých tukov.