Veľa ľudí užíva ANTIBIOTIKÁ a probiotiká ZLE! Patríte medzi nich?
28. 12. 2024, 23:20

Zdroj: Nový čas Zdravie
Nevyhadzujte peniaze za lieky a drahé výživové doplnky „do vzduchu“. Aby mali čo najväčší osoh pre vaše telo, treba robiť TOTO!

Antibiotiká a probiotiká – večná téma… Poďme si ju pripomenúť, lebo práve teraz zúria vírusy jedna radosť a tak ich zrejme veľa z vás bude aj užívať. Začneme antibiotikami: Tie vám môžu nielen pomôcť, ale aj vám ublížiť. Najmä v prípadoch, keď je ich používanie neuvážené. Tieto lieky môžu poškodiť črevnú mikroflóru a narušiť rovnováhu imunitného systému. Ničia totiž nielen baktérie spôsobujúce infekciu, ale súčasne likvidujú aj užitočné mikroorganizmy v hrubom čreve, ktoré nám prospievajú. V dôsledku toho sa nám v črevách rozmnožia kvasinky a plesne, a ak tento proces „podporíme“ ešte stravou plnou sladkostí, mäsa a sladkých mliečnych výrobkov, riadne si zavaríme.
Zdroj: Nový čas Zdravie
Baktérie sú voči antibiotikám stále odolnejšie.
Pomôcť si však môžeme probiotikami (bielym prírodným jogurtom, kvasenými produktami či tabletkami s laktobacilmi), ktoré obnovujú narušenú črevnú rovnováhu. Na dosiahnutie čo najlepšieho účinku je vhodné nasadiť ich až po skončení liečby antibiotikami, aby sa riadne vyhubili zlé baktérie a patogény a dobre sa preliečila choroba, a potom si dopriať „doliečenie“ probiotikami. Robíte to tak? Ak nie, tak potom za probiotiká zbytočne vyhadzujete peniaze. Od užívania antibiotík a probiotík musí byť dostatočný odstup - minimálne tri hodiny. Ale najlepšie je nasadiť si probiotiká fakt až po vyliečení sa... A ešte jedna rada: Ak si už nasadíte doliečovák s probiotikami, najlepšie je užívať ich ráno!
Zdroj: Shutterstock
Domáci biely jogurt je bohatý na probiotiká - nejedzte ho však v čase, keď užívate antibiotiká.
Anketa
Užívate probiotiká správne?
- ÁNO48%
- NIE51%
Hlasovanie bolo ukončené