Dobrý deň, mám 20 rokov, 158 cm a momentálne vážim 62 kilogramov, čo je pre mňa maximum. Mojím najväčším problémom je oblasť brucha a vnútorných stehien, chcela by som si spevniť aj ruky a prsia. Mám spomalené trávenie, snažím sa jesť viackrát denne menšie porcie, ale nedokážem raňajkovať. Keď vstávam príliš skoro, je mi na vracanie. Po akej dlhej dobe od zobudenia treba raňajkovať?

Aké jedlo je na raňajky vhodné, prípadne ktorý druh pečiva je najlepší? Do školy si brávam na desiatu pečivo z domu, nestíham si pripravovať šaláty. Od leta sa snažím schudnúť. Cez prázdniny sa mi podarilo dosiahnuť 58 kíl, vďaka škole a stresom som sa však prejedla až k 62 kilogramom. Začala som chodiť na zumbu, trénujem dva až trikrát do týždňa. Aké ďalšie cvičenie mi odporúčate? Pijem veľa, väčšinou čistú vodu, nesladené čaje (hlavne zelený). Užívam antikoncepciu. Keď som ju začala brať, pribrala som 4 kilá. Ďakujem za odpoveď.

Kristína

Milá Kristína, prešetrite si antikoncepciu. Je možné, že ste zavodnená, to bude problém tých štyroch kíl navyše. Určite potrebujete zmeniť stravovací režim. Mali by ste jesť 5x denne málo a často. Ráno sacharidy: celozrnné, ovocie, vločky, biely jogurt. Na desiatu a obed si dajte chudé mäso s ryžou alebo s varenými zemiakmi. Mali by ste obmedziť kysnuté veci: pizzu, knedle, cestoviny. Na olovrant je najvhodnejšia zelenina, syr, varené vajíčko. Večerajte iba bielkoviny so zeleninou. Hlavne vám chýbajú spevňujúce lekcie: bodystyling, posilňovanie brušných svalov, napr. powerjoga alebo tréningy v posilňovni s trénerom, ktorý vám nastaví tréning, aký potrebujete.


Milá Renáta, mám 18 rokov, moja váha je 70 kilogramov a výška 167cm. Podľa BMI som si zistila, že mám pravdepodobne nadváhu. Najväčší boj zvádzam so stehnami a zadkom. Zrejme mám zlý stravovací režim, pretože ráno vôbec neraňajkujem, vypijem iba kávu a to je všetko. Zvyšok dňa vôbec nejem, až keď prídem domov zo skoly. Čo sa týka pitného režimu, denne pijem dosť málo, ani nie liter vody. Poraďte mi, prosím, niečo účinné, ako môžem schudnúť a za aký čas by sa mi podarilo zhodiť okolo 10 kíl. Pevne verím, že mi pomôžete.

Dara

Zdravím, môžem skonštatovať, že na mladé osemnásťročné dievča máte veľmi zlý stravovací režim! Mali by ste jesť 5x denne menšie a pestré porcie. Jedzte veľa ovocia a zeleniny, sacharidy len ráno, na obed si dajte varené zemiaky alebo ryžu s chudým mäsom, prípadne rybu. Olovrant by mala tvoriť zelenina, syr, vajíčko. Večerajte ľahkú polievku alebo zeleninový šalát s mäsom, rybu: tuniak, bez pečiva a sacharidov. Do školy si noste jedlo so sebou a hlavne potrebujete POHYB! Chudnúť by ste mali postupne a trvalo, nájdite si vo svojom okolí osobného trénera, ktorý vám pomôže stanoviť správny tréning a nastaví vhodný stravovací režim. Ideálne a trvalé chudnutie sú dve kilá za mesiac.


Trápi aj vás nadváha?

788220:gallery:true:true:trueNetrápte sa, Renáta Hlavnová vám poradí Potrebujete aj vy poradiť so zdravou výživou, chudnutím, stravovaním a neviete, ako na to? Každú stredu vám v rámci poradne Zdravé chudnutie na Lesku poradí profesionálna inštruktorka powejogy a aerobiku Renáta Hlavnová. Stačí, ak do formulára čo najpresnejšie opíšete, aký máte problém. Koľko máte rokov? Máte nadváhu , koľko kíl vážite? Aký je váš stravovací režim? Čo presne robíte preto, aby ste sa zbavili nadváhy? Čo všetko jete a kedy? Pijete dostatočne, ako dlho sa už snažíte schudnúť? Svoje starosti s váhou opíšte čo najpresnejšie a nechajte si poradiť od skúsenej inštruktorky, ktorá vedie osobné tréningy a tiež dokáže vypracovať stravovací režim.