So začiatkom školského roka prišla na televízne obrazovky obľúbená reality šou Farma, ktorá má za sebou už druhý duel. Včerajšia časť priniesla opäť zaujímavé situácie. Jednou z nich je rozhodne to, že fešný farmár Šimon sa vyzliekol pred Giulianou a Maťou vo farmárskej spálni. Prezliekal si totiž spodnú bielizeň a načo by chodil do kúpeľne. Ani jedna z dám sa však nedívala.

Šimon sa bez hanby prezliekal v spálni pred farmárkami.
Zdroj: TV Markíza

To podstatné zo sobotnej časti bol však samotný duel, v ktorom sa proti sebe postavili nadpriemerne inteligentná biologička Eva a krupiérka Simona. Všetci farmári si želali návrat ryšavej kočky, ktorá v prvých dvoch disciplínach suverénne porazila Evu. A práve prvá s názvom Karty sú rozdané je celkom nová. Každá zo súťažiacich mala k dispozícii niekoľko kariet s obrázkami. Vypočuli si 10 rôznych zvukov zvierat či činností súvisiacich s farmárčením a následne mali z kôpky vybrať zodpovedajúce obrázky. Hralo sa na dva víťazné a bodovala Simona.

V dueli si zmerali sily Eva a Simona.
Zdroj: TV Markíza

Druhá disciplína bolo preťahovanie lanom. Tú biologička doslova bojkotovala a okamžite vzdala. Po prvom trhnutí si sadla na zem k stredovému drevenému stĺpu a počkala si, kým Simona pozbiera všetky podkovy. Následne sa ešte posťažovala, že to nebolo fér. "Mne len niektoré disciplíny prišli akosi nedôstojné a niektoré mi možno pripomínali situácie, v ktorých som proste nechcela byť," vyjadrila sa Eva, ktorá okamžite po vyhlásení Simy ako víťaza disciplíny, začala šarpať opaskom, aby jej ho okamžite dali dole. Vyzerala, akoby ju pálil. Napokon jej s tým pomohol moderátor Marek Fašiang.

Tomu to nedalo a opýtal sa jej. "Evka, ty si to vzdala trošku skoro nie?" Podľa jej vlastných slov vyhodnotila po prvom trhnutí, že nemá cenu sa namáhať. "Ráno si mi povedala, že si bojovníčka a chceš bojovať," nedal sa Marek. "Ale aj to, že nemám rada nerovné súboje," kopla si do tvorcov Eva. Fašianga prekvapila jej reakcia a spýtal sa, či si skutočne myslí, že bol súboj nerovný a v čom. "Prudko. V nastavení. V nastavení podmienok na konkrétneho hráča," povedala biologička. Nuž, možno nemali Eva so Simonou fyzicky vyrovnané sily, ale v konečnom dôsledku obe sú ženy, relatívne podobnej postavy a aj v minulosti už tieto súboje prebehli medzi podobnými typmi.

Eva vzdala preťahovanie lanom.
Zdroj: TV Markíza

Ďalšími disciplínami boli už známe vrkoče, ktoré veľmi prekvapivo vyhrala Eva a následne skladanie puzzle zvončeka, čo nie až tak prekvapivo vyhrala tiež Eva. Dokonca trhla rekord. "Musím povedať, že si to stihla za 8 minút a 26 sekúnd, čo je nový farmársky rekord," potešil ju Marek. Rozhodovala teda tretia disciplína.

A tou bol almanach, resp. vedomostný kvíz. Doposiaľ farmári za správnu odpoveď zabodávali nožíky do dreva či vlajočky do sena. Tentoraz sedeli súťažiace na kolotočárskych stoličkách, odpovede vyberali na hlasovacom zariadení a pri správnej odpovedi ich posúvali smerom nahor. Takýto systém sme mali možnosť vidieť vo finále predchádzajúcej série, kedy vyhral Mesut. Duel medzi Evou a Simonou rozhodla jedna jediná otázka, v ktorej sa pomýlila Simona. Práve ju chceli farmári späť a tak im ostali len oči pre plač. Šokovaní výsledkom ostali chlapi, Alex a Muffy neudržali slzy. Farma je jednoducho nevyspytateľná. Uvidíme, koho po Natálii zvolila Simona za farmára týždňa.

Duel napokon vyhrala Eva.
Zdroj: TV Markíza

Pozrite si zábery z duelu v našej galérii. Nájdete v nej aj prezliekajúceho sa Šimona.