Na Maestra od predvčerajšieho dňa spomína množstvo celebrít, ale aj obyčajných ľudí. Každý o ňom píše s láskou a nikto nešetrí slovami chvály. Niet sa čomu diviť, Karel Gott bol muž s veľkým srdcom a pozitívnu energiu rozdával všade, kde sa objavil. Helena Vondráčková sa o spevákovi vyjadrila ako o ,,veľmi dobrom, citlivom človeku, vždy ochotnému pomôcť komukoľvek, kto mal problémy." Michal David zasa Maestra opísal ako vtipného, spoločenského a nikdy negatívneho človeka.

 

Zamlada: Karel Gott na začiatku kariéry nemohol tušiť, že na vrchole sa udrží desaťročia.
Zamlada: Karel Gott na začiatku kariéry nemohol tušiť, že na vrchole sa udrží desaťročia.
Zdroj: profimedia.sk

Medzi fanúšikmi špeciálne zarezonoval príspevok na sociálnej sieti mladučkej českej hviezdy. 22-ročný spevák, gitarista a herec Adam Mišík sa pri príležitosti tejto tragédie podelil o zážitok, z ktorého sa tisnú slzy do očí. Aj toto poďakovanie je dôkazom toho, že Karel Gott si dokázal získať obdiv a uznanie skutočne u mnohých generácií a takisto že nerobil žiadne rozdiely medzi hudobníkmi. Hoci bol Adam od neho o niekoľko desiatok rokov mladší, spevák preňho urobil niečo, na čo mladá hviezda nikdy nezabudne.

Karel Gott
Karel Gott
Zdroj: Profimedia.sk

Adam na sociálnej sieti zdieľal spoločnú fotografiu s Maestrom a napísal k nej príbeh, z ktorého sa vám zatají dych. S Gottom ešte v roku 2014 absolvovali fotenie pre titulnú stranu jedného časopisu a Mišík mu chcel venovať na pamiatku svoje CD. Spevák ho však odmietol so slovami, že si ho rád sám kúpi, aby podporil mladého umelca. O nejaký čas neskôr išla vychádzajúca hviezda do obchodu s albumami v centre Prahy a vtedy sa mu stalo niečo, na čo do smrti nezabudne.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Psal se rok 2014 a s mistrem jsme dofotili titulní stranu pro časopis Reflex s tématem “Koho si váží mladí Češi”. Po focení jsem za Karlem přišel a chtěl jsem mu na památku dát svoje CD, on odmítl s tím, že si ho moc rád koupí sám a podpoří mladého umělce, usmál se. O několik týdnů později jsem šel do obchodu s CD na Václaváku a jak se tak procházím mezi regály, zaťuká na mě pan prodavač a povídá: “Byl tady nedávno pan Gott a přišel si koupit vaší desku.” Trochu jsem ztuhl v kolenou a polil mě obrovský pocit radosti, že byl opravdu takovej frajer a věnoval tolik času nějakýmu mladýmu floutkovi. Nikdy na tenhle den s váma nezapomenu. Mám slzy v očích. Odpočívejte v pokoji Mistře 🖤 #KarelGott

Príspevok, ktorý zdieľa MISIK (@adammisik),

Prišiel za ním totiž predavač, ktorý ho spoznal a privítal ho so slovami ,,Bol tu nedávno pán Gott a prišiel si kúpiť váš album." Mladučký spevák sa priznal, že ho zalial obrovský pocit radosti a Gotta označil za frajera. Na tento deň nikdy nezabudne a po prečítaní tohto milého príspevku malo tiež množstvo Karlových fanúšikov okamžite slzy v očiach. Raz darmo - Maestro to jednoducho s ľuďmi vedel.