Problémy neustúpili ani po čase a začalo sa jej zväčšovať brucho, tak navštívila lekára. Ten jej po vyšetrení oznámil, že ide o syndróm podráždených čriev a predpísal jej lieky. Tie ale Júlii vôbec nezaberali a ona trpela čím ďalej tým väčšími bolesťami. V priebehu nasledujúcich týždňov navštívila preto ešte trikrát pohotovosť. Diagnóza ale vždy znela rovnako, podľa lekárov išlo len o podráždené črevá.

Júlia nielenže trpela veľkými bolesťami, ale neustále sa jej zväčšovalo brucho, nakoniec vyzerala ako v deviatom mesiaci tehotenstva. "Cítila som sa veľmi nepríjemne, keď sa ma ľudia z môjho okolia pýtali, kedy sa mi dieťatko narodí," spomína Júlia. "Nevedela som, čo im na to mám odpovedať, spočiatku sa mi nezdalo, že by som bola tehotná, aj keď občas sa stanú veci," pokračuje v rozprávaní Júlia, ktorá má doma dedemnásťoročnú dcéru a dvanásťročného syna.

Júlia vyzerala ako tehotná, a pritom...
Júlia vyzerala ako tehotná, a pritom...
Zdroj: Shutterstock

"Nevošla som sa do žiadnych mojich šiat, všetko mi bolo malé," hovorí Júlia. Lieky nezaberali a jej bolesti boli stále horšie a horšie, kvôli bodavej bolesti v okolí žalúdka bol každý pohyb pre Júliu problematický. "Moja mama, ktorá syndrómom dráždivého čreva v minulosti už niekoľkokrát trpela, sa ma snažila presvedčiť, že takto sa táto choroba neprejavuje, že ona mala úplne iné príznaky a že musí ísť o niečo iné," spomína Júlia.

A pretože ani jej samotnej sa diagnóza nepozdávala, navštívila lekára ešte raz a trvala na ďalšom vysetrení. Tam sa ukázalo, že ide o obrovskú cystu na vaječníku. Júlia mala hrozný strach, lekári jej totiž oznámili, že cysta môže v jej tele vyvolať rakovinotvorné procesy. Nakoniec podstúpila päťhodinovú operáciu, pri ktorej jej obrovskú cystu z tela odstránili.

Výsledky analýzy tkaniva ukázali, že cysta obsahovala aj malé množstvo rakovinotvorných buniek. Júlia teraz musí po dobu niekoľkých rokov chodiť každých šesť mesiacov na pravidelné odbery krvi, ktoré vylúčia, že v tele prepuklo rakovinotvorné bujnenie.