Keď spoznala svojho priateľa, ktorý aktívne hrával rugby, mala pocit, že našla presne to, po čom tak dlho túžila. V tom čase ani len netušila, ako veľmi sa mýlila. Potom však prišla jedného dňa domov neskoro, lebo bola na párty s kamarátkami a zažila hotové peklo.

„Bil ma tak dlho, kým som nestratila vedomie,“ hovorí. Kenny bol vysoký, krásny muž, ktorý mal dobrý zmysel pre humor, aspoň tak ho poznala predtým, než sa z neho stalo monštrum.

„Jeho správanie sa stále zhoršovalo. Začalo to tým, že chcel vedieť, kde presne som, s kým a čo robím, každú minútu. Potom ma začal obmedzovať v tom, čo nosím a mal nepríjemné komentáre o mojom vzhľade,“ spomína.

 

„Netrvalo dlho, kým moje sebavedomie padlo doslova na bod mrazu. Keď som teda išla veľmi výnimočne von so svojimi kamarátkami, bola som celý čas v strese. Vedela som totiž, že ak mu na správy neodpíšem alebo nezdvihnem telefón, doma bude peklo," hovorí. 

Keď sa teda o štvrtej ráno pobrala z baru a odrazu jej prišli naraz správy, ktoré asi kvôli nedostatku signálu neboli predtým doručené, bola celá bez seba. „Napísal mi, aby som okamžite prišla k nemu domov a znel poriadne naštvane. Až potom mi došlo, že tieto sms-ky posielal o druhej ráno,“ dodáva.

Keď teda prišla k nemu, začal ju biť, a to bez toho, aby si nechal vysvetliť situáciu. Potom na ňu kričal, aby sa mu ospravedlnila. Napriek tomu, že ju tak neskutočne kontroloval, nikdy neverila, že by urobil niečo takéto.

Nasledujúce hodiny ju škrtil, bil, a keď ho prosila, aby prestal, vopchal jej celú päsť do úst. Potom sa jej začal ospravedlňovať, no ani tak ju nechcel nechať na pokoji.

Keď potrebovala ísť po dlhých hodinách na záchod, povedal jej, nech sa vymočí vedľa neho. Napokon ju však pustil a ona rýchlo zavolala kamarátke a povedala jej, aby zavolala políciu...

Kenny musel byť 26 týždňov vo väzení, zaplatil pokutu, je suspendovaný od hrania a musel robiť aj verejnoprospešné práce. Lauren však i po dlhých mesiacoch nie je v poriadku. Stále ju bolí hrdlo a hoci má fyzické problémy, to nie je ani zďaleka také zlé, ako jej panické záchvaty a strach, ktorý prežíva každý deň.