Na príchod svojho synčeka sa veľmi tešili. Bohužiaľ, vtedy ešte nikto netušil, aký horor budú neskôr všetci prežívať. Manželia Camre a Steve sa rozhodli podeliť sa o svoj strastiplný životný príbeh. 

Počas pôrodu sa odohralo niečo, čo nikto nečakal. Čerstvá mamička utpela mŕtvicu, kvôli ktorej kompletne stratila dlhodobú aj krátkodobú pamäť. Jej manžel však trvdil, že počas tehotenstva nemala jeho žena žiadne komplikácie. Všetko sa zvrtlo až v treťom trimestri, kedy ju začali trápiť pravidelné nevoľnosti a často zvracala.

Začiatok tehotenstva bol úplne bezproblémový. Potom sa však všetko zmenilo.
Začiatok tehotenstva bol úplne bezproblémový. Potom sa však všetko zmenilo.
Zdroj: Shutterstock

V 33. týždni museli okamžite zamieriť do nemocnice, pretože jej začalo opúchať hrdlo a mala problémy s dýchaním. A potom sa rozpútalo peklo. 

Žena utrpela masívnu mŕtvicu a lekári museli dieťa porodiť cisárskym rezom. Uviedli ju do kómy, no keď sa prebrala, jej muž hneď vedel, že niečo nie je v poriadku. Nemala ani poňatia, kto je a nepamätala si ani to, že porodila. Spoznávala manžela ani svojich rodičov. A boli to skutočne desivé chvíle.

Po prebratí z kómy nastalo peklo.
Po prebratí z kómy nastalo peklo.
Zdroj: SHUTTERSTOCK

Keď sa Camre po 30 dňoch dostala domov z nemocnice, nebola si schopná ani umyť zuby alebo sa obliecť. Manžel však pri nej po celý ten čas stál a so všetkým jej pomáhal. Keď jedného dňa sedeli spolu na gauči, povedala mu pamätnú vetu: ,,Neviem, kto si, ale viem, že ťa milujem." 

Práve tento výrok mu veľmi dlho rezonoval v hlave, až pokým mu neskrsol jeden nápad. 

Manžel pre ňu začal robiť čosi nevídané. Postupne spisoval všetko, čo kedy spolu prežili, aby ju mohol znova učiť všetko o ich vzťahu a spoločnej minulosti. Bolo toho tak veľa, že zo zápiskov vznikla dokonca celá kniha plná spomienok, o ktoré jeho milovaná manželka prišla. Keď si Camre prechádzala jeho riadky, bolo to pre ňu občas namáhavé. Všetky tie krásne momenty sa jej nesmierne páčili, no nevedela ich nájsť už vo svojom vnútri. Napriek tomu sa tomuto manželovmu počinu nesmierne teší a je mu veľmi vďačná.

Steve sa rozhodol svoju knihu svojpomocne vydať a teraz verí, že ňou urobí šťastnou nielen svoju manželku, ale aj iných ľudí, ktorí veria na pravú lásku. Opisuje v nej ich prvé rande, narodenie syna či ich svadbu. Hoci si jeho manželka už spomienky v hlave oživiť nedokáže, nikdy sa už nadobro nestratia. Sú totiž navždy uložené v ich spoločnej knihe.