Schauna Harshman je trojnásobná mamina z americkej Severnej Dakoty. Už ako dieťa mala problém s nadváhou, začo si neraz vypočula kruté poznámky od spolužiakov. To ešte netušila, že sa jej raz bude posmievať aj vlastný syn.

Keď prvýkrát otehotnela, brala to ako výhovorku na to, aby mohla jesť a piť čo sa jej zažiadalo, a to v neobmedzených množstvách. Na svoju váhu sa celkom prestala sústrediť.

Počas tehotenstva aj po narodení syna o zdravej strave ani nechyrovala. Holdovala vyprážaným jedlám, fast foodu a pila litre sladených nápojov. Dnes priznáva, že nemala ani základné vedomosti o správnej výžive a siahala vždy po najjednoduchších možnostiach a jedlách, ktoré si mohla rýchlo pripraviť doma z polotovarov. Vraj nejedla nikdy nič čerstvé, navarené z kúpených surovín.

 

Keď sa jej narodil tretí syn, vážila 133 kíl, ale chlapček sa narodil najmenší zo všetkých. Bolo to zároveň jej najťažšie tehotenstvo. Doktor ju upozorňoval, že by už rozhodne nemala pribrať viac a ona bola z toho v strese. Trápil ju aj vysoký krvný tlak a obrovské bolesti kĺbov. Kvôli vysokému tlaku jej vyvolali pôrod o 3 týždne skôr.

Zlom nastal, keď jej druhý syn, vtedy len trojročný, úprimne detsky povedal, že je tučná a začal sa jej vysmievať. Povedala mu, že nie je pekné posmievať sa ľuďom za ich váhu, ale veľmi sa jej to dotklo, zamkla sa v kúpeľni a rozplakala sa.

 

Svoju situáciu sa rozhodla riešiť a zvažovala s odborníkmi viaceré možnosti. Nakoniec sa rozhodla pre bandáž žalúdka, aby zmenšila jeho objem. Krátko po zákroku sa jej podarilo zhodiť 32 kíl a v chudnutí odhodlane pokračovala. Vďaka upravenej strave, oveľa menším porciám a cvičeniu zhodila celkovo 62 kíl, teda takmer polovicu svojej predošlej váhy.

Počas svojej cesty vyskúšala takmer všetko – nízkosacharidovú diétu, keto diétu, diétu, pri ktorej pila iba koktaily. Osobný tréner jej vysvetlil, aké dôležité je cvičenie. Snaha sa vyplatila. Dnes váži 70 kíl a oblieka si veľkosť 42.

 

Konečne má odvahu obliecť si aj niečo iné ako široké rifle a mikiny a nehanbí sa chodiť medzi ľudí. Mrzí ju, že nemá veľa fotiek so synmi, keď boli malí, lebo sa hanbila fotiť. Dnes si v strave dopraje živočíšne bielkoviny ako vajíčka, hydinu a jedáva zeleninu s každým jedlom. Jej snackom sú oriešky a proteínové šejky. Jej život sa úplne otočil a má celkom inú kvalitu.