Celá domácnosť sa teraz krúti okolo vás, učíte sa s deťmi, varíte, upratujete. Prerozdeľte úlohy a povinnosti aj medzi ostatných členov rodiny, buďte zdrojom pozitívnej energie a myslite aj na na starostlivosť o seba. S upraveným zovňajškom posilníte svoje sebavedomie a všetko pôjde ľahšie.

Pomóc, nedostanem sa ku kaderníčke!

Jasné, že odrastené korienky vám na kráse nepridajú, nehovoriac o zničených končekoch. Po prvé, zafarbiť sa môžete aj sama, prípadne poproste o pomoc sestru, mamu či dcéru, s ktorými žijete v spoločnej domácnosti. Určite to zvládnete.

Môžete však svojim vyčerpaným vlasom dopriať aj oddych od chémie a poriadnu dávku regenerácie pomocou domácich vlasových zábalov. Máme pre vás overený recept! 

Tekvicovo-žĺtkový zábal

Jemne nahrejte zopár PL tekvicového oleja. Pridajte vaječné žĺtko a pár kvapiek citrónovej šťavy. Dobre vymiešajte a neneste na zvlhčené neumyté vlasy. Zabaľte ich do potravinovej fólie a nechajte pôsobiť minimálne 1 hodinu. Dobre opláchnite a umyte šampónom. Vlasy vám budú menej padať, budú pevnejšie a lesklé. Takúto masku si doprajte raz týždenne a svoje vlasy ani nespoznáte!

Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock


Náš tip

Dôverujete len svojej kaderníčke? Dnes už poľahky dostanete profesionálne kadernícke farby cez špecializované e-shopy. Vyberiete si odtieň (môžete ich aj kombinovať) a oxidačný krém, ktorý sa predáva zvlášť. S farbou sa mieša v pomere 1:1.

Potrebujete podstrihnúť?

Na kanáli Youtube nájdete kopec užitočných videí, ako sa podstrihnúť sama, prípadne, ako vás môže šikovne podstrihnúť aj laik.

Ako zvládnuť čistenie pleti?

Pravidelne mesačné čistenie pleti u kozmetičky teraz neprichádza do úvahy. To však neznamená, že sa máte pustiť do vytláčania vyrážok sama. Nech vás to ani nenapadne, pretože si môžete spôsobiť zápal. Namiesto toho vyskúšajte hĺbkovú čistiacu masku s ílom (kaolínom) alebo s aktívnym uhlím, ktoré sťahuje rozšírené póry, odstraňuje čierne bodky a pleť čistí naozaj do hĺbky bez toho, aby ju presušilo.

Bahenná maska
Zdroj: shutterstock

Náš tip

Aj doma sa dá omladnúť! Vyskúšajte tvárovú gymnastiku alebo masáž rollerom či populárnou masážnou pomôckou Gua Sha. Je určená na domáce masírovanie tváre a tento rituál vychádza z tradičnej čínskej medicíny. Je vyrobená z polodrahokamov (jadeit, ruženín). Pri pravidelnom používaní vyhládza vrásky, spevňuje kontúry tváre, rozžiaruje a detoxikuje pleť. Jej použitie je jednoduché, stačí si pozrieť jedno z videí na Youtube. Tajná rada: Ak nemáte originálnu pomôcku Gua Sha, vystačíte si aj s kuchynskou lyžicou!

Ach, tie ruky!

Aj vy máte vysušenú pokožku a oslabené nechty z toľkého umývania a dezinfikovania rúk? Nie ste jediná. Preto teraz nie je potrebné dbať na parádu, ale skôr na ich zdravie a regeneráciu. Po každom umytí rúk si ich nakrémujte výživným krémom. Večer, keď sedíte pred telkou alebo idete spať, je čas na rozmaznávajúcu starostlivosť. Natrite si ruky olivovým alebo kokosovým olejom, prípadne bravčovou masťou. Tieto tuky obsahujú lipidy blízke lipidom ľudskej pokožky, preto ju hĺbkovo zregenerujú. Pre zvýšenie účinku si na ruky natiahnite plastové vrecúška či rukavice a zabaľte ich do nahriateho uteráka.

Krémovanie rúk je teraz naozaj dôležité!
Zdroj: shutterstock

Náš tip

Na bolestivo popraskanú pokožku rúk pomôže regeneračný kúpeľ. Do misky nalejte vlažnú vodu, pridajte z 1 PL ovsených vločiek a 2 PL olivového oleja. Ponorte ruky do kúpeľa na 5-10 minút, jemne poutierajte a nakrémujte.